Ilustračný obrázok k článku Rajecká Anča vyráža na trať: Cestovný poriadok historického vlaku
5
Galéria
Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

Rajecká Anča vyráža na trať: Cestovný poriadok historického vlaku

Na podujatí Rajecká Anča bude premávať historický motorový vlak. V ponuke je však toho viac.

Filip Chudý Rôzne
Filip Chudý Rôzne

Rajecká Anča vyráža na trať: Cestovný poriadok historického vlaku

Na podujatí Rajecká Anča bude premávať historický motorový vlak. V ponuke je však toho viac.

Ilustračný obrázok k článku Rajecká Anča vyráža na trať: Cestovný poriadok historického vlaku
5
Galéria
Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

Na trati Žilina – Rajec bude premávať počas podujatia Rajecká Anča v sobotu (14. 8.) a v nedeľu (15. 8.) historický motorový vlak. Podľa hovorkyne Považského múzea (PM) v Žiline Magdalény Lackovej si cestujúci kúpia lístky priamo vo vlaku.

Vstup do múzea

„Počas jazdy sú povinní mať rúško a dodržiavať aktuálne platné opatrenia súvisiace so zamedzením šíreniu ochorenia COVID-19. Atmosféru spríjemnia zamestnanci múzea v dobových kostýmoch a o dobrú náladu sa postará skupina Dlhopoľskí heligonkári," doplnila Lacková.

Súčasťou podujatia je zvýhodnený vstup do Múzea dopravy v Rajeckých Tepliciach. „Aj tento rok budú mať cestujúci zľavu 20 percent. V expozícii ich čaká interaktívna prehliadka či koľajisko zachytávajúce v zjednodušenej podobe žilinský železničný uzol v 20. rokoch 20. storočia. Lákadlom sú určite aj zaujímavé exponáty, ako secesný pohrebný koč alebo model miniautomobilu Súľov," doplnil historik dopravy Peter Šimko.

Podujatie organizuje Považské múzeum a Spoločnosť Považskej dráhy Žilina.

Viac správ zo Slovenska

Cestovný poriadok

Smer Žilina – Rajec

Žilina 09:30 13:30
Žilina – Záriečie 09:36 13:36
Žilina – Solinky 09:41 13:41
Bytčica 09:44 13:44
Lietavská Lúčka 09:49 13:49
Poluvsie 09:59 13:59
Rajecké Teplice 10:04 14:04
Rajecké Teplice 10:10 14:10
Konská pri Rajci 10:13 14:13
Zbyňov 10:15 14:15
Kľače 10:19 14:19
Rajec 10:23 14:23

Smer Rajec – Žilina

Rajec 11:30 15:30
Kľače 11:33 15:33
Zbyňov 11:36 15:36
Konská pri Rajci 11:39 15:39
Rajecké Teplice 11:42 15:42
Rajecké Teplice 11:45 15:45
Poluvsie 11:49 15:49
Lietavská Lúčka 11:58 15:58
Bytčica 12:02 16:02
Žilina – Solinky 12:05 16:05
Žilina – Záriečie 12:10 16:10
Žilina 12:15 16:15

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy zo Žiliny a okolia

Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín