Radikálny krok žilinskej radnice! Z bytov na Bratislavskej deložovali rodiny, ktoré neplatili nájomné

Súčasné vedenie mesta Žiliny dbá o to, aby zákon a všeobecne záväzné nariadenia mesta Žilina platili rovnako pre každého obyvateľa nášho mesta. Mesto dnes deložovalo rodiny zo 4 bytov Bratislavskej ulice, ktoré si odmietali plniť záväzky voči samospráve.

Adela Fruckova
Ilustračný obrázok k článku Radikálny krok žilinskej radnice! Z bytov na Bratislavskej deložovali rodiny, ktoré neplatili nájomné
Zdroj: Mesto Žilina

Ako informuje radnica, mesto Žilina dnes deložovalo rodiny zo 4 bytov Bratislavskej ulice, ktoré už dlhšiu dobu odmietali platiť nájomné za pridelené mestské byty. „Rovnako sa odmietali prispôsobiť aj kultúrnemu spôsobu života bežného človeka. Dôkazom asociálneho správania je zdevastovaný bytový dom č. 52 na Bratislavskej ulici, ako aj veľké znečistenie tejto lokality,“ hovorí hovorca mesta Pavol Čorba.

Primátor Igor Choma o devastovaní mestských bytov

„Som primátorom všetkých Žilinčanov, ale nie je možné tolerovať asociálne správanie niektorých obyvateľov, ktorí negatívne vplývajú na naše mesto. Ak niekto odmieta platiť nájomné za mestský byt, devastuje nielen miestnosti, kde býva, ale celú bytovku až do takej miery, že je ohrozená až statika stavby, nemôže byť v postavení toho, kto si riadne plní svoje povinnosti a slušne žije ako desaťtisíce iných Žilinčanov. Preto mesto nemalo inú možnosť, ako deložovať takýchto obyvateľov,“ vyjadril sa dnes primátor Žiliny Igor Choma.

„Mesto Žilina má v pláne v dohľadnej dobe zbúrať ďalších 6 domov, ktoré obývajú neprispôsobiví občania a užívajú mestský majetok bez právneho titulu,“ reaguje hovorca mesta Žiliny Pavol Čorba.

Nerešpektovanie pravidiel sa nevypláca

Ako radnica zistila, v bytoch sa nachádzali aj osoby, ktoré tam nemali čo robiť. „V jednoizbovom byte tak žilo viac ako 8 osôb, čo je neprijateľné aj z hľadiska hygieny. Ak sa niekto otvorene odmieta prispôsobovať normálnemu spôsobu života, je preto absurdné, aby z daní riadne žijúcich ľudí mu bol neustále rekultivovaný byt, ktorý do roka zničí. Voči všetkým takýmto osobám budeme nekompromisne a rázne postupovať,“ dodal zástupca primátora Patrik Groma pri deložovaní neprispôsobivých občanov.

Zdroj: Dnes24.sk