Jozef Legéň Krimi

Protidrogová akcia v Žiline: Policajti zaistili desiatky dávok pervitínu aj kradnuté veci

Žilinskí kriminalisti vykonali v uplynulých dňoch akciu zameranú na odhaľovanie drogovej a majetkovej trestnej činnosti. V ich rukách skončili dvaja muži, 36-ročný Michal a 44-ročný Július. Policajti pri zásahu zaistili celkovo desiatky dávok drog a ďalšie veci z trestnej činnosti.

Ilustračný obrázok k článku Protidrogová akcia v Žiline: Policajti zaistili desiatky dávok pervitínu aj kradnuté veci
Zdroj: Policajný zbor SR

Policajný vyšetrovateľ obvinil 36-ročného muža zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Policajti obvineného muža zadržali v utorok v Žiline. „Dobrovoľne mužom zákona vydal plastovú injekčnú striekačku s obsahom bieleho prášku. Skúmaním bolo zistené, že v striekačke sa nachádzal metamfetamín (pervitín) v množstve 23 až 93 obvykle jednorazových dávok drogy,“ informoval žilinský policajný hovorca Radko Moravčik.

Starší muž čelí obvineniu z prečinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov. „Policajti pri domovej prehliadke zaistili plastový obal, v ktorom bol bielo-hnedý prášok. Expertízou bolo zistené, že v obale sa nachádzal metamfetamín, z ktorého by bolo možné vyrobiť tri až 11 obvykle jednorazových dávok drogy,“ uviedol Moravčík.

Pri domovej prehliadke v Žiline zaistili muži zákona okrem iného aj tri bicykle a krovinorez. „Tieto veci pochádzajú z trestnej činnosti a boli odcudzené v Žiline. V tejto súvislosti čelia obaja muži obvineniu z prečinu podielnictva v spolupáchateľstve,“ dodal Moravčík.

Vyšetrovateľ Policajného zboru spracoval na mladšieho z obvinených mužov podnet na návrh na jeho vzatie do väzby. V prípade dokázania viny mu hrozí trest až 10 rokov. Druhý obvinený muž je stíhaný na slobode. Jemu v prípade dokázania viny hrozí trest až na tri roky.

Protidrogová akcia v Žiline
11
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie