Tomáš Batiz Správy

Prenájom bicyklov v Žiline v novembri končí: Cez zimu je naplánovaná generálna oprava

Prenájom bicyklov v systéme bikesharingu v rámci prosím bude tento rok k dispozícii do konca novembra. Kedy bude opäť k dispozícii?

Ilustračný obrázok k článku Prenájom bicyklov v Žiline v novembri končí: Cez zimu je naplánovaná generálna oprava
5
Galéria

Prenájom bicyklov sa do užívania vráti opäť na jar, pričom presný dátum bude závisieť od poveternostných podmienok. Informoval o tím Vladimír Miškovčík, hovorca mesta Žilina.

“Predpokladaný termín otvorenia novej sezóny je 1. apríl 2020. Počas zimnej sezóny čaká zdieľané bicykle generálna oprava,” uviedol Miškovčík.

Ako ďalej uvádza hovorca mesta, Žilinčania a návštevníci krajského mesta prijali projekt BikeKIA s nadšením. Od spustenia registrácie vo februári 2019 zaznamenal prevádzkovateľ systému zdieľaných bicyklov, spoločnosť ARRIVA, takmer 22 500 používa­teľov. “Najfrekvento­vanejšou stanicou prenájmu a vrátenia bicyklov bolo Námestie Andreja Hlinku, pre študentov sú zas atraktívne stanovištia Plaváreň, NBS, Hurbanova, Hlinská, Internáty Hliny či Veľký diel,” uviedol Vladimír Miškovčík.

„Pri projektovaní stanovíšť sme prioritne využívali pozemky vo vlastníctve mesta. Dbali sme však na dostupnosť kľúčových lokalít a špeciálne sme zohľadňovali potreby študentov osadením stanovíšť pri internátoch. Systém zdieľaných bicyklov hodnotíme ako vhodný a využívaný spôsob mestskej mobility, ktorá je atraktívna nielen pre mladých,“ uviedol primátor mesta Peter Fiabáne. Dodal, že v budúcnosti chce samospráva rozšíriť systém prenájmu bicyklov tak, aby bol dostupný čo najväčšiemu počtu ľudí.

FOTO: Zdieľanie bicyklov v Žiline
5
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie