Jakub Forgács Správy

Policajtov vďaka počasiu stretneme na 2 kolesách: Na poriadok v meste už dozerajú cyklohliadky

V uliciach Žiliny už hliadkujú aj policajti na bicykloch! Tí budú dozerať na poriadok v celom meste, na sídliskách, ale aj v jeho prímestských častiach.

Ilustračný obrázok k článku Policajtov vďaka počasiu stretneme na 2 kolesách: Na poriadok v meste už dozerajú cyklohliadky
Zdroj: TASR

„Na poriadok v meste Žilina dozerajú vďaka priaznivému počasiu už aj cyklohliadky mestskej polície , do ktorých je zapojených osem mestských policajtov,“ informoval hovorca mesta Žilina Pavol Čorba.

Aktuálne má podľa neho žilinská mestská polícia 78 príslušníkov. „Štyri oddelenia zabezpečujú hliadkovanie na území celého mesta, na sídliskách aj v prímestských častiach. Každá pracovná zmena má okrem centra mesta určenú konkrétnu časť, sídlisko a prímestskú časť, o ktorú sa stará hliadkovaním, stretávaním s poslancami, s obyvateľmi a pomáha pri riešení rôznych problémov spadajúcich pod legislatívu mesta prípadne mestskej polície,“ uviedol Čorba.

Doplnil, že okrem toho sú denne vyčlenené hliadky na objasňovanie dopravných priestupkov. „V prímestských častiach hliadkujú mestskí policajti podľa potreby. To znamená, podľa aktuálnej bezpečnostnej situácie, ale minimálne trikrát za týždeň pešou hliadkou, cyklohliadkou alebo motorizovanou hliadkou v prípade okamžitého zákroku. Poriadok monitorujú mestskí policajti aj prostredníctvom 41 kamier v centre mesta a v jeho okrajových častiach,“ pokračoval hovorca mesta a ako doplnil, s montážou 20 až 25 kamier sa počíta v tretej etape, ktorá sa uskutoční v tomto roku a sú v nej zahrnuté sídliská.

Mestská polícia v Žiline je financovaná primárne z rozpočtu mesta a z príjmov z pokút a priestupkov. „Rozpočet mestskej polície na rok 2014 predstavuje sumu 1,58 milióna eur. Z toho kapitálové výdavky, predovšetkým na budovanie kamerového systému, zhruba 80 000 eur, v roku 2013 boli výdavky približne 1,71 milióna eur. Z toho kapitálové výdavky boli 83 000 eur, pričom tieto investície boli využité predovšetkým na budovanie kamerového systému,“ uzatvoril Čorba.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM