Záver jesenej časti Fortuna ligy: Ružomberčania zaváhali v Senici

Na posledný zápas jesennej časti Fortuna ligy vycestoval na Záhorie Ružomberok.

Ilustračný obrázok k článku Záver jesenej časti Fortuna ligy: Ružomberčania zaváhali v Senici
Zdroj: Rastislav Búgel

Seničania úvod zápasu zaspali, hosťom sa z protiútoku podarilo ujať vedenia, keď boli senickí obrancovia iba štatistami. Gerec prihral v 16-ke Takáčovi a ten otvoril skóre. Ružomberčania mali hru v moci, boli aktívni, Seničania sa na ich polovicu dostávali sporadicky. V 19. minúte zakončil prízemnou strelou z vnútra šestnástky Kmeť, Taborda kryl. Postupom času sa do zápasu dostali aj Záhoráci, čoraz viac sa tlačili pred bránku hostí. V 35. minúte im vyšla pekná kombinácia, keď Otrísal poslal loptu do pokutového územia Derettimu, ten loptu pekne poslal pred bránu, kde bol pripravený Castaňeda – 1:1.

Druhý polčas bol vyrovnaný, hralo sa prevažne v strede poľa. Ani jedno mužstvo si nedokázalo vypracovať gólovú možnosť. Strelecké pokusy boli na strane hostí. V 50. minúte Jonecova strela bola stečovaná na roh a o sedem minút neskôr strieľal spoza šestnástky Twardzik, senický gólman ale loptu vyrazil. V druhom polčase sa viac bojovalo ako hralo a mužstvá si zaslúžene rozdelili body.

FK Senica – MFK Ružombeerok 1:1 (1:1)

• Góly: 35. Castaňeda – 1. Takáč. Rozhodovali: Prešinský – Kováč, Poláček, ŽK: Castaňeda, Da Graca (obaja Senica), 375 divákov.
  • Senica: Taborda – Otrísal, Da Graca, Dias – Kotula, Zezinho (79. Klapan), Petshi, Tesija (78. Krč) – Castaňeda, Deretti (90. Solano), Azankpo
  • Ružomberok: Macík – Jonec, D. Kružliak, Maslo, Twardzik – Qose, Kochan – Kmeť (89. R. Kružliak), Takáč (81. Mustedanagić), Gál-Andrezly – Gerec