Jozef Milan Futbal

Víkendový futbal mladých: Starší dorast vyhral doma. Štyri zápasy s Prešovčanmi, ale iba jedna výhra

Jarná časť futbalovej sezóny 2014/ 2015 naplno beží aj pre mládežnícke tímy MFK Ružomberok. Ponúkame vám výsledkový servis a fotogalériu zo zápasu starších dorastencov s rovesníkmi z Nitry.

Ilustračný obrázok k článku Víkendový futbal mladých: Starší dorast vyhral doma. Štyri zápasy s Prešovčanmi, ale iba jedna výhra
Zdroj: Dnes24.sk

I. liga starší dorast (U19)

MFK Ružomberok – FC Nitra 3:2 (1:0) (fotogaléria)

Góly RK: J. Kudlička, Dubec, D. Kružliak

Viliam Hýravý (tréner MFK Ružomberok U19): ,,Do 65. minúty sme mali zápas dobre rozohratý, viedli sme 3:0 a súpera sme mali pod kontrolou, no v našej hre nastalo uspokojenie, strata koncentrácie, inkasovali sme dva góly a do konca zápasu sme sa strachovali o výsledok. Konečne sme vyhrali domáci zápas a získali tri body k záchrane v lige."

I. liga mladší dorast (U17)

FC Spartak Trnava – MFK Ružomberok 1:0 (1:0)

Martin Filek (tréner MFK Ružomberok U17): ,,Hrali sme proti kvalitnému mužstvu, ktoré vedie tabuľku, no vôbec sme sa nezľakli a od začiatku sme boli rovnocenným súperom. V 18. minúte sme urobili jedinú chybu v obrane a súper nás potrestal úvodným gólom. Tento gól nás našťastie nezlomil a do konca polčasu sme hrali vyrovnanú partiu. Do druhého polčasu sme chceli niečo urobiť s výsledkom a nebyť výborných zákrokov súperovho brankára, by sa nám to aj podarilo. Aj napriek prehre chlapci podali dobrý a bojovný výkon."

I. liga mladší dorast (U16)

FC Spartak Trnava – MFK Ružomberok 0:1 (0:0)

Gól: R. Kružliak

Vladimír Helbich (tréner MFK Ružomberok U16): ,,Podali sme takticky vyspelý, kompaktný herný výkon.Domáci si počas celého duelu nevypracovali jedinú gólovú príležitosť, naopak, hostia viackrát hrozili. Tri body nám uzurpoval v 67. minúte Rastislav Kružliak po nezištnej prihrávke v pokutovom území súpera od Antona Maťovčíka – 0:1. Chlapcom ďakujem a som na nich pyšný!"

I. liga starší žiaci – nadstavbová časť (U15)

1. FC Tatran Prešov – MFK Ružomberok 3:1 (3:0)

Gól RK: Kmeť

Ivan Hvolka (tréner MFK Ružomberok U15): ,,Nezachytili sme úvod zápasu, kde sme našou nekoncentrovanosťou a chybami v defenzíve inkasovali lacné góly. V posledných zápasoch sa nám to stáva častejšie, keď dostaneme prvý gól a potom musíme doťahovať výsledok. V druhom polčase sme už hrali našu hru, ale na dobrý výsledok už bolo neskoro. Sklamala ma hra v defenzíve, ale aj v ofenzíve sme málo sebavedomí a strelecky nedôrazní."

I. liga starší žiaci – nadstavbová časť (U14)

1. FC Tatran Prešov – MFK Ružomberok 3:1 (1:1)

Gól RK: Dopater

Mojmír Šrobár (tréner MFK Ružomberok U14): ,,Napriek prehre sme s nasadením, tempom aj úrovňou hry z našej strany spokojní. Dostali sme sa do vedenia, súper hneď z protiútoku vyrovnal, potom sme ešte nepremenili pokutový kop a tak nás súper za nedôraznosť a chvíľkovú nepozornosť potrestal ešte dvomi gólmi."

I. liga mladší žiaci – nadstavbová časť (U13)

MFK Ružomberok – 1. FC Tatran Prešov 3:2 (0:2)

Góly RK: P. Rumanský, E. Bradiak, Š. Káčer

Oto Omasta (tréner MFK Ružomberok U13): ,,Do zápasu sme nastúpili s prílišným rešpektom. Nič z toho, čo sme si v šatni povedali, sme neplnili. Súper nás prevyšoval vo všetkých činnostiach, čomu zodpovedal aj polčasový rezultát. V prestávke sme chalanom dôrazne zopakovali predzápasové pokyny a do 2. polčasu sme sa pustili bez rešpektu a do 13. minúty sme otočili zápas v náš prospech, kde sme bojovnosťou a umnou hrou zápas dotiahli do víťazného konca."

I. liga mladší žiaci – nadstavbová časť (U12)

MFK Ružomberok – 1. FC Tatran Prešov 2:7 (1:3)

Góly RK: Vrábel, Diviš

Róbert Hazucha (tréner MFK Ružomberok U12): ,,Stále sa opakujem, keď nepremeníme čisté šance, zápas nemôžeme vyhrať. Po individuálnych chybách našich brankárov sme dostali lacné góly. Hra sa prelínala z jednej strany na druhú a nedisciplinova­nosťou niektorých hráčov mal súper štandardné situácie, z ktorých sme dostali góly."

Zdroj: mfkruzomberok.sk; foto: Peter Graf;

MFK - FC Nitra 3:2
16
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM