Tomáš Batiz Futbal

V Ružomberku bilancujú: Tréner Haspra zhodnotil jesennú časť

Jesenná časť sezóny 2019/20 je už minulosťou a tak nastal čas na jej zhodnotenie s hlavným trénerom nášho A mužstva Jánom Hasprom.

Ilustračný obrázok k článku V Ružomberku bilancujú: Tréner Haspra zhodnotil jesennú časť
Zdroj: MFK Ružomberok

Po sezóne 2018/19, v ktorej Ruža získala svoj celkovo štvrtý ligový bronz medzi elitou, nasledovalo omladenie kádra a zmeny sa udiali aj v realizačnom tíme. Novým trénerom sa stal Ján Haspra s asistentom Marekom Saparom. Z mládežníckych kategórií zavítal do seniorského realizačného tímu aj kondičný tréner Tomáš Bartko. Na všetkých čakala hneď v úvode ťažká skúška – prvé predkolo Európskej ligy s Levski Sofia. Ružomberčania tomuto súperovi podľahli dvakrát 0:2 a tak sa museli s pohárovou Európou rozlúčiť v najrýchlejšom možnom čase. „Bolo to veľmi ťažké pre trénerov aj pre hráčov. Zvykali sme si na seba. Bolo to fakt veľmi náročné. V takomto dvojzápase treba mať obrovské množstvo šťastia a my sme ho nemali ani v jednom zápase, tak sme aj keď so cťou, ale predsa vypadli s náročným súperom z Bulharska,“ spomenul si na Európsku ligu lodivod tímu spod Čebraťa.

Po sérii prehier na víťaznú vlnu

Vo Fortuna lige mužstvo z centra dolného Liptova na úvod doma zdolalo Nitru 1:0 a v Žiline remizovalo s Trenčínom 1:1. Potom však prišlo neľahké obdobie s viacerými prehrami. Zlom nastal v deviatom kole, kedy Ružomberok zdolal Dunajskú Stredu. „Prvé dva zápasy to bolo dobré, ale potom sme sa zastavili. Po zápase s Pohroním nastala veľká kríza, útlm, ktorý trval vyše mesiaca, ale nakoniec sa nám podarilo dostať z krízy víťazstvom v Dunajskej Strede. Potom prišlo neuveriteľné skoro trojmesačné obdobie, keď sme vyhrávali vonku. Doma sme síce len remizovali, ale napriek tomu to bolo úžasné obdobie zo strany chlapcov. Podávali excelentné výkony, morálka mužstva bola na stopercentnej úrovni. Bolo to skutočne úžasné obdobie,“ povedal Ján Haspra.

Cestou mladých futbalistov

Pred sezónou neprišlo do seniorského mužstva klubu spod Čebraťa veľa nových hráčov a s najväčšou pravdepodobnosťou to tak bude aj pred jarou. „Vydali sme sa inou cestou. Ak by sa našiel nejaký mladý, kvalitný, slovenský futbalista, ktorý by spĺňal naše parametre, tak by sme sa možno po ňom otočili, ale neočakávam nejaké extrémne posilňovanie mužstva,“ povedal Ján Haspra.

Ružomberčania odštartujú zimnú prípravu v utorok 7. januára 2020. „Ešte je otázne, či pôjdeme na sústredenie do zahraničia. Začíname doma a ak budeme doma aj celú prípravu, tak to nevadí. Vieme si poradiť aj s takouto alternatívou. Nie sme nároční, takže kľudne prichádza do úvahy aj takáto možnosť,“ vyjadril sa tréner k programu zimnej prípravy, o ktorom vás budeme včas informovať. Začiatok jarnej časti Fortuna ligy je naplánovaný na sobotu 15. februára 2020 a Ružu čaká na úvod vonkajší duel so Sereďou.

Zdroj: MFK Ružomberok
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM