Správy

Ružomberská radnica pomôže ľuďom pri registrácii: Jednu vec im ale sľúbiť nevie

V boji proti šíreniu akútneho respiračného ochorenia Covid-19 Mesto Ružomberok od pondelka 22. marca vyhradilo tri telefónne linky, ktoré budú slúžiť na pomoc pri zapísaní sa do Čakárne – plošného objednávacieho systému na očkovanie proti Covid-19.

Ilustračný obrázok k článku Ružomberská radnica pomôže ľuďom pri registrácii: Jednu vec im ale sľúbiť nevie
Zdroj: pixabay.com

Mesto Ružomberok spustilo telefónne linky, slúžiace na pomoc s objednaním sa na očkovanie proti Covid-19. Každý, kto bude mať záujem o prihlásenie sa do čakárne a nebude môcť tak učiniť sám, bude mať k dispozícií pracovníkov mestského úradu, s ktorými potrebný elektronický formulár vypíše počas telefonického hovoru. „Mnohí občania nášho mesta nepoužívajú internet, preto je pre nich mimoriadne zložité na očkovanie sa prihlásiť a zúčastniť sa ho,“ povedal primátor Igor Čombor, ktorý telefonickú linku symbolicky spustil.

Telefonická registrácia

Občan, ktorý zatelefonuje na jedno z ponúkaných telefónnych čísel, bude pracovníkovi Mestského úradu odpovedať na otázky vyžadované v objednávacom systéme. Na záver riadeného rozhovoru bude úspešne registrovaný do systému Čakárne, ktorá ho na očkovanie vyzve akonáhle sa bude blížiť termín očkovania.

V Ružomberku nie

Nezaručíme občanom skoršie poradie v Čakárni a ani im momentálne nedokážeme zabezpečiť, že očkovanie bude realizované v Ružomberku. Telefónnou linkou dokážeme umiestniť do Čakárne každého, kto sa do systému nedokáže zapísať sám,“ povedal viceprimátor Michal Lazár, ktorý reagoval na fakt, že vakcinačné centrum v Ružomberku sa v systéme Čakárne momentálne nenachádza.

Ústredná vojenská nemocnica v Ružomberku vakcínou od spoločnosti AstraZeneca očkuje len pracovníkov kritickej infraštruktúry. Preto sa momentálne v Čakárni ružomberská nemocnica nenachádza, písalo sa vo vyhlásení Ústrednej vojenskej nemocnice v Ružomberku.

Toto si pripravte

Na úspešnú registráciu prostredníctvom telefonickej linky Mesta Ružomberok je potrebné mať pripravené nasledujúce údaje: meno a priezvisko, rodné číslo, názov poisťovne, telefónne číslo a e-mail blízkej osoby, ktorej dôverujete a adresu.

Telefónne linky budú občanom k dispozícii každý pracovný deň od 08:00 do 14:00.

Občania budú môcť telefonovať na telefónne čísla: 0905 674 177, 0907 422 655 a 044/431 44 74.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: Ilustračné

Nový koronavírus na Slovensku:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM