Správy

Ružomberská nemocnica s ďalšími opatreniami: TOTO bude čakať každého pacienta

Ústredná vojenská nemocnica (ÚVN) v Ružomberku otvára kontrolné záchytné stanovisko pre všetkých prichádzajúcich pacientov. O čo presne ide?

Ilustračný obrázok k článku Ružomberská nemocnica s ďalšími opatreniami: TOTO bude čakať každého pacienta
Zdroj: TASR

Pracovisko sa od štvrtka nachádza v kontajnerovom systéme poľnej nemocnice pri chirurgickom pavilóne. Opatrenie súvisí s výskytom nového koronavírusu na Slovensku. Informovala o tom hovorkyňa ÚVN Petra Dišková.

Každý pacient, ktorý príde do nemocnice, pôjde od vrátnice po vyznačenej trase priamo na záchytné pracovisko, kde mu zdravotníci zmerajú teplotu a vyplní dotazník. „Na základe depistážneho vyšetrenia bude pacient manažovaný, buď ho pošlú na kliniku infektológie alebo na niektorú z ambulancií, prípadne domov,“ vysvetlila hovorkyňa nemocnice s tým, že nie každému pacientovi urobia test na ochorenie COVID-19.

„Prosíme pacientov, aby tento postup rešpektovali. Je v záujme nás všetkých ochrániť zdravotnícky personál a zabezpečiť tak zdravotnú starostlivosť pre našich pacientov,“ zdôraznila Dišková.

Vyplnenie dotazníka a prechod cez kontrolné stanovisko je podmienkou ďalších vyšetrení vo vojenskej nemocnici. Opatrenie sa nevzťahuje na vozidlá rýchlej zdravotnej pomoci ani dopravnej zdravotnej služby. Ku kontrolnému stanovisku je podľa hovorkyne možný aj prístup autom, bez nutnosti vystupovania z neho.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Ružomberka a okolia.

foto: Ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM