Tomáš Batiz Futbal

Ružomberčania si doma poradili s majstrom z Trnavy, FOTO

Futbalisti MFK Ružomberok privítali v rámci 17. kola na domácom ihrisku Trnavu.

Ilustračný obrázok k článku Ružomberčania si doma poradili s majstrom z Trnavy, FOTO
5

V úvode mala o niečo častejšie loptu na kopačkách Trnava, ale v 11. minúte domáci udreli hneď z prvej šance, keď po rýchlej akcii Daniela skóroval Gerec. V prvom polčase to bol jediný vzruch pod Čebraťom, diváci boli svedkami nezáživného futbalu. Hostia v tejto fáze ani raz neohrozili brankára MFK Macíka.

V 53. minúte Janso vo vlastnom pokutovom území stiahol Daniela a Twardzik z nariadenej jedenástky zvýšil na 2:0. V 63. minúte vyslal domáci Urdinov ďalekonosný projektil, ktorý tesne minul bránu Spartaka. Vzápätí vôbec prvú strelu medzi žrde vyslali hostia, Yilmaza z hranice šestnástky vychytal Macík. V 76. minúte opäť Macík zneškodnil Yilmazov strelecký pokus. V 78. minúte poistil náskok „Ruže“ Kostadinov. Posledné slovo mal po rohovom kope trnavský Yilmaz, ktorý však len zmiernil tretiu ligovú prehru Trnavy v sérii.

MFK Ružomberok – FC Spartak Trnava 3:1 (1:0)

• Góly: 11. Gerec, 53. Twardzik (z 11 m), 79. Kostadinov – 88. Yilmaz.