Správy

Rozhodovať bude vedenie mesta: Podnikatelia môžu požiadať o zníženie nájomného

Ružomberskí podnikatelia, ktorých prevádzky boli v čase pandémie nového koronavírusu zatvorené, môžu požiadať mesto o zníženie alebo odpustenie nájomného.

Ilustračný obrázok k článku Rozhodovať bude vedenie mesta: Podnikatelia môžu požiadať o zníženie nájomného
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Týka sa to len tých podnikateľov, ktorí majú v prenájme mestský majetok. Mesto o tom informovalo na sociálnej sieti.

O odpustenie alebo zníženie nájomného môžu podnikatelia požiadať za obdobie sťaženého užívania v spojení s opatreniami na Slovensku na zamedzenie šírenia ochorenia COVID-19 od 1. januára 2021.

Oprávneným žiadateľom je len ten podnikateľ, ktorý má s mestom Ružomberok uzatvorenú platnú nájomnú zmluvu. Z možnosti podávania žiadostí sú vylúčení podnikatelia – nájomcovia prevádzkujúci reklamné stavby, nájomcovia prevádzkujúci na mestskom majetku poľnohospodársku alebo ťažobnú činnosť,“ dodala samospráva.

Nájomné bude mesto odpúšťať spätne, nemožno žiadať o odpustenie platenia nájomného do budúcna. Na odpustenie alebo zníženie nájomného podaním žiadosti nájomcovi nevzniká nárok, každá žiadosť bude individuálne posúdená na základe objektívnych kritérií.

O odpustení jednotlivých nájmov, prípadne o výške úľav, rozhodne následne primátor mesta s členmi vedenia.

V žiadosti je potrebné uviesť odkaz na číslo centrálnej evidencie zmlúv pre danú zmluvu, prípadne zmluvu k žiadosti priložiť, uviesť obdobie sťaženého užívania a výšku nájomného, ktorú nájomca žiada odpustiť alebo znížiť. V žiadosti je potrebné k údajom nájomcu pripojiť aj telefonický kontakt,“ konkretizovalo mes­to.

Podpísané žiadosti je možné podávať najneskôr do 30. júna poštou alebo do podateľne mestského úradu, prípadne do elektronickej schránky mesta a adresovať ich na oddelenie právnych služieb. Žiadosti budú vybavované podľa poradia doručenia.

Témy, ktoré hýbu Slovenskom:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM