Jozef Milan Samospráva

Rokovanie MsZ: Poslanci nechcú, aby pozemky pod Auparkom kúpil domáci podnikateľ

Primátor mesta Ján Pavlík zvolal na stredu rokovanie Mestského zastupiteľstva. Hlavnou a jedinou témou rokovania bolo riešenie možnej situácie, že pozemky pod plánovaný Aupark sa môžu dostať do majetku ružomberského podnikateľa, ktorý vlastní aj "strašidelný dom" na začiatku Mostovej ulice.

Ilustračný obrázok k článku Rokovanie MsZ: Poslanci nechcú, aby pozemky pod Auparkom kúpil domáci podnikateľ
Foto: Jozef Milan

16 :20 Veľká zasadačka mestského úradu sa vyprázdňuje, poslanci – až na niekoľko nezávislých – odchádzajú rokovať do kancelárie zástupcu primátora Stanislava Bellu.

16:30 Novinári pozbierali „zákulisné“ informácie – ČO SA DEJE? Podnikateľ Badánik požiadal HB-Reavis (developer, ktorý mal stavať v Ružomberku Aupark) o odkúpenie pozemkov pod pôvodne plánovanú výstavbu ružomberského Auparku. Pred primátorom a poslancami stojí otázka, či je to pre Mesto dobré riešenie a či sa radšej nepokúsiť pozemky odkúpiť pre Ružomberok

20:30 Poslanci odsúhlasili uznesenie, ktoré vyjadruje vôľu Mesta spätne odkúpiť pozemky pod plánovanou výstavbou Auparku od pôvodného investora HB-Reavis za cenu do 800.tis.€ a zároveň projektovú dokumentáciu za cenu do 200.tis.€. Poslanci požiadali primátora o takto definovaných podmienkach rokovať s HB-Reavis.

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM