Rôzne Správy

Robert Kaliňák na Facebooku: V prípade vraždy Jána Kuciaka môže pomôcť aj FBI

Do vyšetrovania prípadu vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho družky Martiny Kušnírovej sa zapojila česká i talianska polícia a pomoc potvrdil aj Europol, americká FBI a britský Scotland Yard. Na Facebooku to napísal minister vnútra Robert Kaliňák.

Ilustračný obrázok k článku Robert Kaliňák na Facebooku: V prípade vraždy Jána Kuciaka môže pomôcť aj FBI
Zdroj: TASR

„Od pondelka som v kontakte s najdôležitejšími vyšetrovacími inštitúciami na svete, ktoré sme požiadali o pomoc. V pondelok sa do vyšetrovania zapojila česká a talianska polícia, v utorok nám potvrdili pomoc predstavitelia Europolu a rovnakú odpoveď sme dostali od americkej FBI a britského Scotland Yardu,“ napísal Kaliňák na sociálnej sieti.

Doplnil, že v prípade vraždy je každá minúta, keď má vrah pred políciou náskok, veľmi dôležitá. „V tomto prípade je, žiaľ, faktom, že medzi vraždou a jej objavením ubehlo niekoľko dní. Som presvedčený, že náskok vrahov dvoch mladých ľudí vďaka obrovskému nasadeniu polície a ostatných bezpečnostných zložiek sa podarí vymazať čo najskôr a páchateľ alebo páchatelia budú odovzdaní do rúk spravodlivosti,“ dodal Kaliňák.

Podľa polície boli strelné poranenia hrudníka, resp. hlavy, príčinou smrti investigatívneho novinára portálu Aktuality.sk Jána Kuciaka a jeho priateľky. Pravdepodobne to bola dvojnásobná úkladná vražda, ktorej motív mohol súvisieť s prácou novinára.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM