Jozef Milan Správy

Rektor KU Tadeusz Zasępa pozýva každého na otvorenie Univerzitnej knižnice

Novú Univerzitnú knižnicu slávnostne otvorí Katolícka univerzita v Ružomberku v stredu 25. septembra 2013. Napoludnie o 12.00 hodine čaká návštevníkov pred novou budovou v univerzitnom kempuse na Hrabovskej ceste otvárací program a prvý vstup verejnosti do nových priestorov.

Ilustračný obrázok k článku Rektor KU Tadeusz Zasępa pozýva každého na otvorenie Univerzitnej knižnice
Zdroj: Dnes24.sk

„Pozývame naozaj každého, budeme veľmi radi, keď si či už Ružomberčania, či návštevníci z iných miest prídu pozrieť novú budovu a potešia sa z úspechu výstavby novej univerzitnej knižnice,“ vyhlásil rektor KU Tadeusz Zasępa. „Bude to veľká udalosť, keďže si takýto projekt vyžadoval veľa úsilia, námahy, trpezlivosti i pochopenia. Chceme, aby nová knižnica slúžila všetkým záujemcom a poteší nás každý, kto tu bude prichádzať.“

Univerzitná knižnica bude symbolicky sprístupnená na začiatku nového akademického roka v stredu 25. septembra 2013. Jej výstavba bola spolufinancovaná zo zdrojov Európskej únie. Investícia dosiahla spolu 8,8 milióna EUR a univerzita ju pokryla zo zdrojov EÚ, z vlastných zdrojov a z darov sponzorov. „Ďakujeme všetkým dobrodincom, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k tomu, aby sa srdce univerzity – nová knižnica – „rozbúchalo“ ešte intenzívnejšie. Veríme, že bude miestom, ktoré sa zaplní nielen knihami, ale aj návštevníkmi,“ podotkol rektor Tadeusz Zasępa.

zdroj+foto: www.ku.sk

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM