Aktualizované Rôzne

Pri pondelkovej tragickej nehode zahynul aj študent Katolíckej univerzity v Ružomberku

V pondelok ráno sa pod Donovalmi stala tragická dopravná nehoda, pri ktorej zahynuli dvaja mladí muži. Katolícka univerzita v Ružomberku v stredu zverejnila informáciu, že jednou z obetí bol jej študent Drahomír Mucha. Vedenie KU vyzvalo celé univerzitné spoločenstvo na spomienku v modlitbe.

Ilustračný obrázok k článku Pri pondelkovej tragickej nehode zahynul aj študent Katolíckej univerzity v Ružomberku
Zdroj: Dnes24.sk

Text na webstránke KU

  • Katolícka univerzita v Ružomberku (KU) vyjadruje zármutok a ľudské spolucítenie rodine a blízkym Drahomíra Muchu, ktorý v pondelok 12. októbra 2015 tragicky zahynul v skorých ranných hodinách pri dopravnej nehode na horskom priechode Donovaly. Drahomír bol študentom 1. ročníka na Fakulte zdravotníctva KU v bakalárskeho študijnom programe ošetrovateľstvo.
  • V priestoroch Fakulty zdravotníctva je aj kondolenčná kniha s odkazmi jeho spolužiakov, vedenia a vyučujúcich tejto fakulty. V tejto chvíli sa obraciame na celé univerzitné spoločenstvo KU, zamestnancov i študentov, a prosíme o spomienku v modlitbe za nášho zosnulého študenta ako aj za jeho smútiacich príbuzných. Vedenie KU

Správa KRPZ Banská Bystrica

  • K vážnej dopravnej nehode došlo v pondelok (12.10.) krátko pred 5.00 hodinou na ceste od Banskej Bystrice smerom na Donovaly. Podľa doterajšieho objasňovania, 22-ročný vodič z Novej Bane viedol motorové vozidlo Opel Vivaro v smere od Banskej Bystrice, pričom z doposiaľ nezistených príčin prešiel do protismeru a zrazil sa s protiidúcim kamiónom Volvo, ktorý viedol 36-ročný vodič poľskej národnosti. Pri dopravnej nehode zahynuli dvaja spolujazdci z vozidla Opel Vivaro (20-ročný a 21-ročný), obidvaja z Novej Bane. Vodič uvedeného vozidla bol so zraneniami prevezený do banskobystrickej nemocnice a v jeho prípade bol na zistenie alkoholu nariadený odber krvi. Vodičovi kamióna pri dychovej skúške alkohol nezistili.

Zdroj: ku.sk/ rescueonline.sk

Tragická dopravná nehoda pod Donovalmi
6
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM