Jozef Milan Samospráva

Prázdniny sa skončili aj pre poslancov: Zoberie si mesto úver vo výške 800 000 EUR?

Tohtoročné školské prázdniny neboli pre poslancov úplne bez práce, pretože začiatkom augusta museli mimoriadne rokovať o rekonštrukcii chladenia na Zimnom štadióne. Dnes je na programe už plánované sedenie. Pozrite si niektoré zaujímavé body programu.

Ilustračný obrázok k článku Prázdniny sa skončili aj pre poslancov: Zoberie si mesto úver vo výške 800 000 EUR?
Foto: Jozef Milan

Z programu rokovania Mestského zastupiteľstva

  • Schválenie preklenovacieho úveru na rekonštrukciu verejného osvetlenia – schválenie preklenovacieho úveru do výšky 800 000 € je potrebné, aby bolo možné získať grant na jeho rekonštrukciu
  • Majetkové záležitosti – okrem iného sa bude rokovať o zrušení uznesenia o predaj pozemkov v lokalite Milkov pre spoločnosť Oraving, s.r.o. za účelom výstavby rodinných domov. Dôvod: Spoločnosť Oraving, s.r.o. do dnešného dňa nepristúpila k uzatvoreniu zmluvy o budúcej kúpnej zmluve a vedenie mesta posúdilo konanie investora ako prejav nezáujmu o odkúpenie pozemkov v tejto lokalite.
  • Zmena vo funkcii predsedu komisie pre financie, správu a hospodárenie s majetkom mesta – zastupiteľstvo sa už po druhýkrát pokúsi odvolať Miroslava Zuberca z funkcie predsedu tejto komisie a nahradiť ho Róbertom Kolárom. Viac na: http://ruzomberok.dnes24.sk/…olany-212715
  • Uzavretie partnerskej zmluvy medzi mestami Ružomberok a Kroměříž – Mesto Ružomberok má za sebou niekoľkoročnú spoluprácu s českým mestom Kroměříž s využitím dotácií z programov cezhraničnej spolupráce. Mesto Kroměříž schválilo uzavretie partnerskej zmluvy s mestom Ružomberok na svojom zasadnutí mestského zastupiteľstva zo dňa 25.6.2015.

Zdroj: ruzomberok.sk

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM