Jozef Milan Kultúra

POZVÁNKA: Jedinečný galakoncert detských folkloristov z piatich krajín

DFS Cindruška Liptovský Hrádok a FS Liptov - DFS Liptáčik sú organizátormi medzinárodného folklórneho festivalu Tanec v srdci (Dance in the Heart). Jeho otvárací galakoncert sa uskutoční v utorok 14. októbra o 17:00 vo Veľkej dvorane Kult.domu A.Hlinku v Ružomberku.

Ilustračný obrázok k článku POZVÁNKA: Jedinečný galakoncert detských folkloristov z piatich krajín
Zdroj: Dnes24.sk

Medzinárodný folklórny festival Tanec v srdci bude prebiehať počas tretieho októbrového týždňa na viacerých miestach Liptova – v Ružomberku, Liptovských Sliačoch, Liptovskom Hrádku a Východnej. Detské folklórne súbory DFS Kuřátka (Česko), Kuznia Artystyczna (Poľsko), Újfigurás Táncegyuttes (Maďarsko), Lustiline (Estónsko) a usporiadateľská DFS Cindruška spolu s DFS Liptáčik vystúpia na galakoncertoch a výchovných koncertoch.

Cieľom festivalu je – okrem nadviazania priateľstiev a spoznania okolitej kultúry – vytvoriť možnosti pre účinkovanie liptovských DFS na festivaloch v zahraničí.

Súčasťou medzinárodného folklórneho festivalu Tanec v srdci je otvárací galakoncert v Kultúrnom dome A. Hlinku, ktorý sa uskutoční v UTOROK 14.10.2014 o 17:00 vo Veľkej dvorane KD AH. Vstupné: 3,–€.

Svojou účasťou podporíte prežitie folklóru, na ktorý sme všetci hrdí.

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM