Krimi

Nové INFO o havárii autobusu na Donovaloch: Čo odhalilo vyšetrovanie? FOTO

Na základe doterajšieho vyšetrovania polícia zistila, že 66-ročný vodič viedol autobus v smere od Banskej Bystrice na Ružomberok. Čo sa stalo potom?

Ilustračný obrázok k článku Nové INFO o havárii autobusu na Donovaloch: Čo odhalilo vyšetrovanie? FOTO
14
Galéria
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Alkohol u vodiča havarovaného autobusu pri Korytnici policajti nezistili. Hmotnú škodu po pondelňajšej nehode predbežne vyčíslili na 5000 eur. Informoval o tom žilinský krajský policajný hovorca Radko Moravčík.

Na základe doterajšieho vyšetrovania polícia zistila, že 66-ročný vodič viedol autobus v smere od Banskej Bystrice na Ružomberok. „Z doposiaľ presne nezistených príčin prešiel s autobusom vpravo mimo vozovku, kde sa prevrátil na pravú časť vozidla,“ priblížil Moravčík.

Počas dokumentovania dopravnej nehody a odstraňovania jej následkov policajti cestnú premávku striedavo riadili a usmerňovali do voľného jazdného pruhu. Ďalšie okolnosti a príčiny vzniku nehody sú podľa krajského policajného hovorcu predmetom vyšetrovania.

Polícia žiada účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali disciplinovane, ohľaduplne, plne sa venovali vedeniu vozidla, sledovali situáciu a dodržiavali predpisy. „Každý účastník cestnej premávky môže svojím zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na cestách,“ zdôraznil Moravčík.

Zábery z miesta nehody nájdete v priloženej fotogalérii!

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM