Na Liptove sa predstaví štvorica špičkových jazzových pianistov z krajín V4

Milovníci jazzu sa majú na čo tešiť. Do nášho mesta pricestuje štvorica špičkových jazzových pianistov z krajín V4.

Ilustračný obrázok k článku Na Liptove sa predstaví štvorica špičkových jazzových pianistov z krajín V4
Zdroj: TASR

Štvorica džezových pianistov zo Slovenska, Česka, Poľska i Maďarska sa v utorok predstaví v rámci hudobného podujatia s názvom V4-Unique jazz piano day v Demänovskej Doline. Myšlienkou projektu je spojiť na jednom mieste a v rovnaký čas pianistov reprezentujúcich špičku vo svojej krajine. Informoval o tom organizátor Richard Tomáš.

V rámci večera sa v jednej z kolíb v Demänovskej Doline predstavia Standa Mácha z Českej republiky, Slovák Ondrej Krajňák, Robert Sakči Lakatoš z Maďarska a Piotr Wilezol z Poľska.

„Obrovská energia, ktorá sprevádza vystúpenia týchto klaviristov, sa spojí v čase i priestore, aj keď každý z účinkujúcich ma svojský prejav, individuálne hudobné cítenie. Návštevníci koncertu sa môžu tešiť na sólo vystúpenia, duá, triá a, samozrejme, quatro session, priblížil organizátor podujatia.

Podľa Tomáša má zoskupenie Vyšehradskej štvorky pre Európu veľký politický a spoločenský význam.

Ako prezradil Tomáš, okrem toho je pripravená rytmická sekcia a špeciálny hosť – saxofonista Radovan Tariška, ktorý sa tiež zhostí úlohy moderátora.

„Krajiny V4 tvoria bezkonfliktne roky bok po boku srdce Európy. Muzikanti z týchto krajín sa pevne zakotvili v medzinárodnej hudobnej elite, či už v oblasti vážnej hudby, alebo džezu. Projekt svojou výnimočnosťou a kvalitou presahuje nielen hranice V4, ale akékoľvek pomyselné geografické hranice,“ doplnil.

foto: Ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM