Rôzne

Mondi SCP chce stavať nový stroj: Generalita sľubuje významný počet nových pracovných miest!

Mondi SCP, a. s., Ružomberok ohlásil v utorok na stretnutí s novinármi novú investíciu vo výške 310 miliónov eur. Podmienkou investície je získanie finančnej podpory zo strany štátu. Pripravovaný projekt Eco plus zahŕňa modernizáciu podniku aj zaobstaranie nového papierenského stroja.

Ilustračný obrázok k článku Mondi SCP chce stavať nový stroj: Generalita sľubuje významný počet nových pracovných miest!
Foto: Jozef Milan

Nový stroj s výrobnou kapacitou 300.000 ton papiera ročne bude porovnateľný s najväčším a najmodernejším strojom, ktorý v súčasnosti ružomberské papierne vlastnia. „Tento moderný stroj bude vyrábať papier pre obalové materiály, to znamená kartón alebo dvojvrstvový kartón s bielym povrchom, kde zospodu je hnedý a zvrchu biely papier. Na jeho výrobu sa použije viac ako 50 % recyklovaného papiera,“ povedal Miloslav Čurilla, predseda predstavenstva Mondi SCP Ružomberok. Nový stroj sa podľa neho bude nachádzať vo výrobnom areáli Mondi, výstavba nového areálu nebude potrebná.

Stabilná práca pre ľudí

Projekt Eco plus by mal výrazným spôsobom ovplyvniť aj zamestnanosť v regióne. „Tento projekt, ako aj generačná výmena, ktorá začína významne prebiehať v našom podniku, bude mať významný vplyv na zamestnanosť a vytváranie nových trvalých pracovných miest. V tejto chvíli ešte nevieme povedať presné číslo, koľko nových ľudí zamestnáme, ale bude to významný počet,“ dodal Čurilla. Ako doplnila hovorkyňa spoločnosti Martina Hlavatá, v čase výstavby zapoja aj veľa dodávateľských firiem. „Podmienkou tejto investície je však okrem štátnej pomoci aj získanie všetkých príslušných povolení,“ spresnila s tým, že všetky podrobnosti sú v tejto chvíli predmetom rokovaní.

Mondi SCP, a. s., Ružomberok je jedným z najväčších výrobných podnikov skupiny Mondi. Integrovaný závod na výrobu papiera a celulózy v Slovenskej republike má výrobnú kapacitu 650.000 ton papiera a 130.000 ton vysušenej buničiny určenej na predaj.

Mondi SCP - nový papierenský stroj - ohlásenie
1
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM