Ivana Milanová Kultúra Od Vás Správy

Kreatívne pondelky v múzeu so 6-ročnou tradíciou, pokračujú aj v budúcom roku

Nakoľko Múzeum pre seniorov má už, dá sa povedať, svoju stálu klientelu ale stále pribúdajú noví záujemcovia, chceli by sme preto v tejto už šesť ročnej tradícii pokračovať aj v budúcom roku 2017.

Ilustračný obrázok k článku Kreatívne pondelky v múzeu so 6-ročnou tradíciou, pokračujú aj v budúcom roku
11
Galéria
Zdroj: ruzomberok.dnes24.sk

Prvé novoročné tvorivé stretnutie pri čaji z cyklu Múzeum pre seniorov je naplánované tak, ako je zaužívané, na párny pondelok – už 9.1.2017 o 9.00 hod. Po vzájomnej dohode prítomných dám budeme pokračovať v pletení košíkov z pedigu.

Okrem toho, 9.1.2017 bude v múzeu prebiehať aj zber ručných prác kreatívnych seniorov, ktorí za 6 rokov navštevovania tvorivých pondelkových stretnutí v múzeu s využitím rôznych výtvarných techník zhotovili krásne a zaujímavé darčekové predmety, suveníry a dekorácie. S týmito prácami sa bude môcť verejnosť oboznámiť na pripravovanej výstave TVORIVÍ SENIORI.

Nasledujúci párny pondelok – t.j. 16.1.2017 bude pokračovať cyklus tvorivých dielní pre verejnosť Kreatívne v múzeu.

Liptovské múzeum v Ružomberku zrealizovalo v pondelok 19.12. 2016 v poradí už dvadsiate šieste tohtoročné podujatie Múzeum pre seniorov, ktorého hlavnou témou boli vianočné dekoračné predmety z orechových a pistáciových škrupín zdobené prírodným materiálom. Popri práci si dámy pri dobrej kávičke s ochutnávkou doma napečených vianočných koláčikov povymieňali svoje tvorivé skúsenosti a recepty. Foto nájdete v galérii.

S radosťou privítame každého, bez ohľadu na vek, kto má čas a chuť v múzeu stráviť príjemné pondelkové tvorivé chvíle.

Autor: Mgr. Ľubica Drusková

Zdroj: Liptovské múzeum v Ružomberku
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM