Jozef Milan Basketbal

Hlavný tréner Štefan Svitek: Aj takýto silný súper je zdolateľný

V stredu sa basketbalistky Ružomberka stretnú s tímom Good Angels Košice v treťom finálovom zápase extraligy žien. Po prekvapujúcom, ale úplne zaslúženom víťazstve na domácej palubovke, je séria otvorená. Stretnutie sa začína o 18:00, krátko po jeho skončení vám prinesieme správu.

Ilustračný obrázok k článku Hlavný tréner Štefan Svitek: Aj takýto silný súper je zdolateľný
Foto: Jozef Milan

„Víťazstvo bolo tým najúčinnejším spôsobom, ako získať sebadôveru,“ povedal hlavný tréner Štefan Svitek. „Dievčatá sa na vlastnej koži presvedčili, že aj takýto silný súper je zdolateľný.“ Ku tretiemu duelu tréner poznamenal: „Vieme, čo nás tam čaká. Po domácom úspechu by moje zverenky mohli hrať uvoľnenejšie, pod väčším tlakom budú domáce.“

Ruža dokázala pokoriť majstrovský košický tím po dlhých štyroch rokoch. V marci 2009 nad vtedajším družstvom, ktoré nieslo názov Maxima Broker, vyhrala 83:73. Až na dlhodobejšie zranenú Černákovú sú všetky dievčatá zdravotne v poriadku a na stredajší súboj sa tešia. V utorok dopoludnia bol na programe rozbor prvého stretnutia pri videozázname, popoludní hráčky absolvovali tréning. V stredu je spoločný obed a o 13.30 hod. sa výprava vydá na cestu do Košíc.

Generálny manažér MBK Stanislav Onuška už dávnejšie skonštatoval, že sezóna je pre ružomberský basketbal jedna z najúspešnejších: „Ťaženie v Európskom pohári FIBA až do semifinále možno označiť ako krásne. Že tak ďaleko v tejto druhej najvýznamnejšej kontinentálnej klubovej súťaži dôjdeme, sotvakto čakal, možno ani my funkcionári ani samotní tréneri. Sme radi, že sme urobili radosť naším fanúšikom, ktorí nás doma mohutne povzbudzovali a v zápasoch vonku na diaľku silno držali palce. Aj keď nám na domácom ihrisku stretnutia výsledkovo nevychádzali, na pôde súperov dokázali dievčatá neraz malý športový zázrak."

zdroj: mbk-rbk.sk; liptov.sme.sk;

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM