Rôzne

Deň otvorených dverí na fakultách ružomberskej univerzity

V duchu príslovia “Raz vidieť je lepšie ako stokrát počuť” otvorila v stredu 11. februára Katolícka univerzita v Ružomberku svoje brány pre študentov stredných škôl, predovšetkým maturantov. Čakal na nich bohatý a atraktívny program.

Ilustračný obrázok k článku Deň otvorených dverí na fakultách ružomberskej univerzity
Foto: Jozef Milan

Návštevníci sa oboznámili s možnosťami štúdia, spoznali priestory a vybavenie fakúlt a osobne sa stretli s vyučujúcimi na jednotlivých katedrách. Fakulty okrem predstavenia svojich študijných programov pre záujemcov pripravili sprievodný program, ktorý zaujímavou a zábavnou formou predstavil niektoré aspekty obsahu štúdia. Mohli si vyskúšať moderovanie v rozhlasovom a TV štúdiu, zašli do laboratórií a umeleckých ateliérov, odmerali si krvný tlak, zažili predvádzanie stredovekej zbroje atď.

KU ponúka záujemcov k štúdiu pridanú hodnotu, ktorá spočíva v aktivitách Univerzitného pastoračného centra, služby Poradenského centra, ročný formačný program v Kolégiu KU, moderne vybavenú knižnicu, či viac ako 100 zmlúv s partnerskými univerzitami v zahraničí, na ktorých študent môže absolvovať svoje štúdium alebo stáž.

Katolícka univerzita za 15 rokov svojej existencie ponúkla vzdelanie a formáciu už viac ako 25 000 absolventom. Podľa hodnotenia Akademickej rankingovej a ratingovej agentúry (ARRA) je KU úspešná v oblasti uplatnenia sa na trhu práce, keď približne 9 z 10-tich jej absolventov našlo svoje uplatnenie v profesionálnej oblasti.

Súvisiaci článok: http://ruzomberok.dnes24.sk/…berka-191676

Text: Martin Kuniak

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM