Jozef Milan Rôzne

Delegáti KDH z okresu Ružomberok rokovali na okresnom sneme strany

V sobotu sa v budove SAD-ky na Bystrickej ceste uskutočnil každoročný Okresný snem Kresťanskodemokratického hnutia Ružomberok. Delegáti snemu hodnotili uplynulé obdobie, v ktorom sa uskutočnilo troje volieb a volili delegátov na celoslovenský snem KDH.

Ilustračný obrázok k článku Delegáti KDH z okresu Ružomberok rokovali na okresnom sneme strany
Foto: Jozef Milan

O priebehu snemu, ktorého sa zúčastnil aj poslanec NR SR Martin Fronc, informoval člen predsedníctva Okresného centra KDH a poslanec VÚC Ján Bednárik.

  • Predseda Okresného centra Michal Slašťan v Správe o činnosti hnutia v okrese zhodnotil celkový stav KDH v okrese Ružomberok a prešiel celou genézou akcii, ktoré sa uskutočnili za obdobie od posledného snemu. Pripomenul akcie ktoré nás pozitívne zviditeľňovali, ale aj tie aktivity, ktoré nezodpovedali našej sile v okrese – mal na mysli kampaň pred voľbou prezidenta. Ak niečo nie je skoordinované a riadne pripravené, vznikne chaos a neporiadok, a tak to bolo aj v tomto prípade, čo je to pre nás poučenie.
  • Pozitívne vyzdvihol akcie v Liptovských Sliačoch, v meste, v obci Likavka a niektoré ďalšie. Jednou z najvydarenejších bol Deň KDH v Čutkovskej doline, na ktorej sa zúčastnilo viac ako 1000 ľudí. Strana v tomto roku, kedy sú ešte komunálne voľby, plánuje 10. augusta podujatie v Čutkove zopakovať, keďže Michal Slašťan kandiduje na primátora Ružomberka.
  • V poslednej časti svojej správe sa predseda venoval výsledkom volieb do VÚC, ktoré charakterizoval ako historický úspech, keď strana získala v župnom parlamente štyri mandáty z piatich možných. Zdôraznil hlavne jednotu v tíme kandidátov a ich prístupu k voľbám. Vo voľbách do Európskeho parlamentu bola strana na okresnej úrovni taktiež úspešná, keďže získala najvyšší počet hlasov voličov.
  • Úlohou Okresného snemu bola voľba delegátov na celoslovenský snem, v ktorej boli tajným hlasovaním zvolení siedmi delegáti a šiesti náhradníci. Na záver sa v diskusii preberali rôzne otázky týkajúce sa veľkej politiky, ale aj tej miestnej – komunálnej, v ktorej chce KDH dosiahnuť úzku spätosť s voličmi a ich problémami.
Okresný snem KDH 2014
7
Galéria
Foto: Jozef Milan
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM