Jozef Milan Kultúra

Celoslovenský festival Vansovej Lomnička aplaudoval Anne Mišurovej z Ružomberka

V Starej Ľubovni sa v dňoch 16. -17. októbra stretli recitátorky z celého Slovenska na 48. ročníku festivalu umeleckého prednesu žien Naša Vansovej Lomnička. Ružomberok a ZUŠ Ľ. Fullu reprezentovali Paulína Dittrychová, Natália Jacková a Anna Mišurová, ktorá sa zaradila medzi ocenené.

Ilustračný obrázok k článku Celoslovenský festival Vansovej Lomnička aplaudoval Anne Mišurovej z Ružomberka
Zdroj: FlorbalPortal.net

Tento rok zavítali do Ľubovne nielen recitátorky z rôznych kútov Slovenska, ale aj zo Srbska a Poľska. Recitačnú miestnosť zaplnil aj prílev mladých tvárí, interpretiek disponovaných a kultivovaných. Medzi ne patrili recitátorky z literárno-dramatického odboru ZUŠ Ľ. Fullu z Ružomberka Paulína Dittrychová, ktorá sa odprezentovala textom Hadia žena a Natália Jacková s prózou Katarína. Obidve dievčatá zaujali kvalitným disponovaným prednesom. Do trojice sa k mladým recitátorkám pridala bábkoherečka divadla OFINA a vedúca literárno- dramatického odboru Anna Mišurová, v ktorej podaní odznela próza Poprava. Anna Mišurová si odniesla za svoju recitáciu jedno zo siedmych ocenení – diplom a Cenu Ľubovnianskeho osvetového strediska.

Po vyhlásení výsledkov rozobral porotca Ján Petrík prednes Anny Mišurovej slovami: „Boli sme svedkami ďalšieho sviatku slova. Vyslovujem vám obdiv za nevšednú schopnosť dávať život textom spiacim v papierovej rovine, ktorá z vašich úst tiekla ako riava a hlboko nás vtiahla do deja. Váš text, kedy Čečenci v priamom prenose zavraždia novinára, bol hlboko precítený, prežitý a pravdivý. Zasiahol nás všetkých.“

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM