Kultúra

Bažant Kinematograf zavíta znova do Ružomberka: Ktoré filmy ponúka?

Milovníci sledovania filmov pod holým nebom, zapíšte si do kalendára dátum 19. júl 2014. Obľúbený Bažant kinematograf v tento deň zavíta do nášho mesta. Pozrite si, ktoré filmy uvidíme v Parku Š.N.Hýroša.

Ilustračný obrázok k článku Bažant Kinematograf zavíta znova do Ružomberka: Ktoré filmy ponúka?
Foto: Jozef Milan

Letné večery, otvorené nebo nad hlavou a precízne vybraný film zadarmo! Presne toto budeme môcť zažiť počas júla v Ružomberku. Aj v našom meste sa totiž zastaví na svojej púti Slovenskom obľúbený Bažant kinematograf. Už po dvanásty raz ľudí pozýva na sériu filmových večerov pod holým nebom s českými a slovenskými filmami. V Parku Š.N.Hýroša sa bde premietať od 19. do 23. júla, a to vždy o 21:30.

19.07. eŠteBák

eŠteBák je trpká komédia z obdobia najťažšej normalizácie po okupácii ČSSR vojskami Varšavskej zmluvy v roku 1968. Vracia sa do čias, keď vrcholom prepychu bol farebný televízor a telefón, panelákový byt bol vytúženým bývaním a každé slovo mohlo byť dvojzmyselné, a teda aj potrestané.

20.07. Fair Play

Film Fair Play sa odohráva v Československu v nedávnych osemdesiatych rokoch. Mladá šprintérka Anna (Judit Bárdos) sa stane členkou Strediska vrcholového športu a má šancu kvalifikovať sa na olympijské hry. Jej matka (Anna Geislerová) a tréner (Roman Luknár) dozerajú na jej tvrdú prípravu a začnú Anne podávať anabolické steroidy.

21.07. Tigre v meste

Tigre v meste je svieža a netradičná komédia s prvkami detektívneho trileru. Traja kamaráti so zvieracími prezývkami Jazvec (prokurátor, Kristína Tóthová), Holub (milovník poštových holubov, Ľubomír Bukový) a Hyena (kŕmič tigrov, Milan Ondrík) sa stretávajú vo svojej obľúbenej krčme U nosorožca, kde trávia čas pri pive a spoločných rozhovoroch. Keď sa Jazvec rozhodne odtajniť svoju lásku k redaktorke (Diana Mórová) rozhlasovej relácie o ruskej literatúre, zapletie sa do udalostí, ktoré od základu zmenia nielen jeho život.

22.07. Okresní přebor

Predlohou filmu Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka sa stal populárny rovnomenný televízny seriál o svojráznom vidieckom futbalovom mužstve, ktoré je zložené z rôznych postavičiek. Film sa však na rozdiel od seriálu sústreďuje len na jednu postavu. Je ňou legendárny tréner Josef Hnátek (Miroslav Krobot). Film tak rozoberá dilemu muža, pre ktorého je futbal najdôležitejšou vecou v živote. Dokonca je pre neho ochotný aj zomrieť. Je totiž presvedčený, že keď budú hráči plniť jeho pokyny, úspech sa dostaví.

23.07. Kandidát

Kandidát je politickou fraškou, ktorá má veľmi blízko k realite. Odohráva sa počas dvoch mesiacov prezidentskej kampane. Film sa v roku 2013 stal najnavštevovanejším domácim filmom v slovenských kinách a zároveň sa prebojoval do TOP rebríčka návštevnosti slovenských filmov od vzniku samostatného Slovenska. Vznikol na základe rovnomennej knihy Maroša Hečka a Michala Havrana.

foto/zdroj: ilustračné/ kinematograf.sk

BAŽANT KINEMATOGRAF 2014
4
Galéria
Foto: Jozef Milan
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM