Správy Samospráva

Výstavba tréningovej plochy na Pltníkoch si vyžiadala 1,3 milióna eur

Nová futbalová plocha budúceho športového areálu v lokalite Pltníky je oficiálne otvorená. Suma za jej výstavbu preskočila milión eur.

Ilustračný obrázok k článku Výstavba tréningovej plochy na Pltníkoch si vyžiadala 1,3 milióna eur
Zdroj: TASR

K rozvoju športu v meste Martin prispeje nová futbalová plocha budúceho športového areálu v lokalite Pltníky, ktorú tento týždeň otvoril primátor Ján Danko. Výstavba tréningovej plochy spĺňajúcej európske parametre si vyžiadala investíciu vo výške takmer 1,3 milióna eur. TASR o tom vo štvrtok informovala hovorkyňa mesta Martin Zuzana Kalmanová.

Podpora rozvoja športu, predovšetkým medzi deťmi a mladými, je podľa Kalmanovej jednou z dlhodobých priorít vedenia mesta.

,,Aby sa však šport mohol v Martine rozvíjať, je nevyhnutné vybudovať preň kvalitnú infraštruktúru, ktorá v meste dlhodobo chýba. Významným miestom v tomto ohľade sa momentálne stáva lokalita Pltníky, ktorá by sa už onedlho mala zmeniť na všešportový areál," uviedla.

V rámci investície vybudovali na Pltníkoch tréningovú plochu vrátane oplotenia a osvetlenia, zázemie futbalového areálu a napojenie športovej zóny na inžinierske siete. Stavbu financovalo mesto, dotáciou pol milióna eur pomohol aj Slovenský futbalový zväz.

Martinský primátor verí, že zásluhou novej hracej plochy vzrastie u mladých záujem o futbal a šport ako taký. ,,Vybudovanie tréningovej hracej plochy je len prvým krokom z mnohých, ktoré mám ako primátor v pláne. Verím, že už v budúcom roku v areáli pribudne viacero zariadení a objektov, ktoré mu právom garantujú označenie všešportový," dodal Danko.

Celkové dobudovanie areálu je podľa Kalmanovej v závislosti od rozpočtu mesta plánované na najbližšie obdobie.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM