Kultúra

V Martine bolo veselo: Podujatie, ktoré rozvoniavalo široko-ďaleko, FOTO, VIDEO

Podujatie Keď sa zima opýta predstavilo návštevníkom práce na dedine, ktoré sa vykonávali pred zimným obdobím. Ako sa pripravovali?

Ilustračný obrázok k článku V Martine bolo veselo: Podujatie, ktoré rozvoniavalo široko-ďaleko, FOTO, VIDEO
6
Galéria
Foto: Erika Ďurčová / Zdroj: TASR

Predposledná programová nedeľa v Múzeu slovenskej dediny v Martine sa niesla v znamení príprav na zimné obdobie. Podujatie Keď sa zima opýta si užili návštevníci 13. októbra v martinskom skanzene ochutnávkami tradičných jedál.

"Pracovné činnosti, ktoré súviseli so zásobením rodiny na zimné obdobie, predstavili členovia Folklórneho súboru Drotár z Dlhého Poľa a Folklórnej skupiny z Podhradia. Mohli sme vidieť rezanie a tlačenie kapusty alebo krájanie jabĺčok, uvádza webová stránka Múzea slovenskej dediny v Martine.

Druhá októbrová nedeľa v Múzeu slovenskej dediny sprevádzala návštevníkov vôňou pečených zemiakov alebo jabĺk, ktoré si návštevníci sami pripravili v pahrebe.

Ochutnávali sa nielen špeciality z nich, ako napríklad „zemnačne osušky“ alebo zemiaková baba. Pili sa aj čaje z byliniek pestovaných v našich záhradkách či čerstvá jablčná šťava, ktorá bola pripravená ručným lisom.

V kováčskej vyhni sme mohli vidieť prácu kováča pri podkúvaní koňa alebo sme sa mohli naučiť, ako sa vyrábala brezová metla.

Počas celého programu sa niesla skanzenom hudba z Podhradskej muziky.

Nenechajte si viac ujsť novinky z Martina a okolia a sledujte nás aj na FB.

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM