Slovenská národná knižnica získala cenu za monografiu: O čom je úspešný titul Inkunábuly?
Slovenská národná knižnica získala za monografiu Inkunábuly cenu časopisu Pamiatky a múzeá. Viac než 500-zväzková zbierka získala ocenenie v kategórii Publikácie.

Slovenská národná knižnica v Martine získala výročnú cenu časopisu Pamiatky a múzeá v kategórii Publikácie za reprezentačnú obrazovo-textovú monografiu Inkunábuly – umenie európskych knižných tvorcov 15. storočia. Revue pre kultúrne dedičstvo Pamiatky a múzeá vydávajú Slovenské národné múzeum a Pamiatkový úrad SR.
„Výročné ceny časopis udelil už po 24-tý raz a porota opäť vybrala zo všetkých kategórií počiny, ktoré pokladá za najvýznamnejšie v oblasti rozvoja a záchrany kultúrneho dedičstva. Desiati ocenení si prevzali diplomy pri príležitosti slávnostného otvorenia Dní európskeho kultúrneho dedičstva na Slovensku v nemeckom evanjelickom kostole v Modre,“ uviedla hovorkyňa SNK Katarína Mažáriová.
Publikácia Inkunábuly – umenie európskych knižných tvorcov 15. storočia na viac ako 300 plnofarebných stranách približuje odbornej i laickej verejnosti umelecky a historicky najcennejšie pamiatky ranej éry kníhtlače, zachované v jej viac než 500-zväzkovej zbierke, dodala Mažáriová.
Foto: Mesto Martin
Čítajte tiež: Slovenské komorné divadlo: Zaujímavé fakty i historické foto!