Správy

Koronavírus: Žilinská župa ruší hromadné akcie aj stredoškolskú prax

Preventívne opatrenia v súvislosti s koronavírusom pribúdajú aj v našich koničnách. Čoho všetkého sa to dotkne?

Ilustračný obrázok k článku Koronavírus: Žilinská župa ruší hromadné akcie aj stredoškolskú prax
Zdroj: TASR

Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) ruší v súvislosti s výskytom nového koronavírusu na Slovensku hromadné aktivity kultúrnych zariadení v jeho zriaďovateľskej pôsobnosti, stredoškolskú odbornú prax mimo školských zariadení aj exkurzie, hromadné výlety a lyžiarske zájazdy stre Na brífingu o tom v Žiline informovala predsedníčka ŽSK Erika Jurinová.

,,Odporúčame aj obciam a mestám, aby neorganizovali väčšie podujatia. Naše kultúrne inštitúcie zostávajú otvorené pre individuálne návštevy. Rušíme všetky podujatia, ktoré majú charakter stretávania sa viacerých ľudí. Dotkne sa to asi najviac Slovenského komorného divadla v Martine a Bábkového divadla Žilina, kde budeme rušiť predstavenia," doplnila Jurinová.

Pripomenula, že v zdravotníckych zariadeniach a zariadeniach sociálnych služieb platí už druhý týždeň zákaz návštev. ,,Žiadame príbuzných, aby rešpektovali toto ustanovenie, pretože v zariadeniach sociálnych služieb sú naozaj najrizikovejší pacienti. V zdravotníckych zariadeniach sa snažíme v čo najväčšej miere chrániť zamestnancov," dodala Jurinová.

Riaditeľ Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Žiline Martin Kapasný vysvetlil, že úlohou RÚVZ je dôsledne posúdiť cestovateľskú anamnézu jednotlivých ľudí s podozrením na nákazu novým koronavírusom.

,,Pritom vychádzame z materiálov Svetovej zdravotníckej organizácie, ktorá zverejňuje krajiny, v ktorých dochádza už aj k lokálnemu prenosu. V súčasnosti sa už aj Rakúsko a Nemecko dostali do tejto kategórie, takže v podstate všetky krajiny okolo Slovenska okrem Poľska a Maďarska sa považujú za rizikové. Po zhodnotení cestovateľskej anamnézy a spolupráci s krajským operačným strediskom záchrannej služby zabezpečujeme bezpečný transport pacienta na infekčnú kliniku," uviedol Kapasný.

Zdroj: Dnes24.sk

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM