Krimi

Keď sa bojuje o ľudský život v ťažkých podmienkach: Policajti pomohli záchranárom, pacienta previezli v nakladači

Zosuv pôdy na Dubnej Skale nenarobil komplikácie len vodičom, ale aj záchranárom, ktorý do nemocnice v Martine prevážali pacienta s podozrením na infarkt. Ďalej ako po Vrútky sa kvôli bahnu na ceste nedostali. Prepraviť pacienta ponad zosuv do pristavenej sanitky im pomohli policajti.

Ilustračný obrázok k článku Keď sa bojuje o ľudský život v ťažkých podmienkach: Policajti pomohli záchranárom, pacienta previezli v nakladači
Zdroj: Policajný zbor SR

Cesta prvej triedy I/18, v katastri mesta Vrútky, v úseku Dubná Skala, bola po piatkovom (24.7.) zosuve pôdy obojsmerne neprejazdná. Na miesto ihneď po zosuve odišli policajné hliadky, ktoré zabezpečovali regulovanie dopravy a ďalšie potrebné opatrenia.

„Okolo 16.30 hod. prišlo na miesto v smere od Žiliny zdravotné záchranné vozidlo. Zdravotníci prevážali vo vozidle pacienta s podozrením na infarkt a potrebovali ho preložiť do druhého vozidla, ktoré prišlo na miesto v smere od Martina. Prejazd vozidiel ale nebol možný. V tom čase sa na mieste vykonávali opatrenia na odstránenie nánosov bahna z vozovky pomocou čelného nakladača, ktorý bol schopný zavalené miesto prejsť,“ informoval Radko Moravčík, hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline.

„Policajti z Obvodného oddelenia Policajného zboru Príbovce, ktorí boli na mieste a vykonávali opatrenia, ihneď konali a poskytli zdravotníkom asistenciu pri preložení pacienta. Pacienta naložili do nakladača, ktorý prešiel nánosy bahna na ceste až k druhému záchrannému vozidlu, ktoré previezlo pacienta do nemocnice v Martine,“ doplnil Moravčík.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM