Krimi

Hasiči likvidovali požiar stánkov v tržnici pri Univerzitnej nemocnici, FOTO

Požiar stánkov v tržnici pri Univerzitnej nemocnici v Martine likvidovali v pondelok podvečer hasiči z hasičskej jednotky v Martine a dobrovoľní hasiči zo Sučian, Koštian nad Turcom a Martinského hasičského zboru.

Ilustračný obrázok k článku Hasiči likvidovali požiar stánkov v tržnici pri Univerzitnej nemocnici, FOTO
3
Galéria
Zdroj: TASR

Podľa operačného strediska Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (KR HaZZ) v Žiline sa pri požiari nikto nezranil.

V čase nášho príchodu bola už väčšia časť v plameňoch, postupovalo to veľmi rýchlo v smere vetra. Naša prvotná snaha bola, aby sa požiar nedostal do podchodu, ktorý začína plastovými oknami a aby tam nezostali uväznení ľudia. Požiar nebol zložitý, ale bol dosť veľkého rozsahu,“ povedal veliteľ zásahu Jozef Genšor.

Podľa primátora Martina Andreja Hrnčiara sa od požiaru podarilo uchrániť časť tržnice, ktorú spoluvlastní mesto. „V tomto mieste fungovala mestská tržnica, ktorá je prerobená a spĺňa prísne bezpečnostné predpisy. A práve časť starej tržnice na súkromných pozemkoch nepatrila mestu, bola zastaraná, drevená, bol tam uskladnený tovar a nespĺňala pravdepodobne aj všetky bezpečnostné predpisy. Určite sa budeme musieť stretnúť s majiteľmi pozemkov a hľadať nejaké riešenie,“ uviedol martinský primátor.

OBRAZOM: Toto ostalo z našej tržnice
3
Galéria
Zdroj: Hasičský záchranný zbor
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM