Správy

COVID-19 na lekárskej fakulte: Študenti v karanténe, zavretý internát i jedáleň

Lekárska fakulta v Martine zaznamenala niekoľko nakazených študentov. Testovanie ďalších ľudí odhalilo ešte viac prípadov.

Ilustračný obrázok k článku COVID-19 na lekárskej fakulte: Študenti v karanténe, zavretý internát i jedáleň
Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

Martinský Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) uzavrel v utorok do karantény vysokoškolský internát a jedáleň Jesseniovej lekárskej fakulty (JLF) Univerzity Komenského (UK) v Martine. Informovala o tom hovorkyňa UK v Bratislave Lenka Miller.

Doplnila, že minulý týždeň sa na fakulte objavili štyri prípady študentov pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19. „Pozitívne testovaní študenti zostali v izolácii a ďalších 150 kontaktov z fakulty otestovali na ochorenie. Pozitívne testy na COVID-19 malo v utorok ďalších päť študentov,“ uviedla hovorkyňa UK.

„Týchto študentov internát oddelí do samostatných izieb a zabezpečí im stravu. Ostatní ubytovaní majú povinnosť neopúšťať internát a odporúčanie zdržiavať sa vo svojich izbách, respektíve bunkách. Stravovanie budú mať zabezpečené v internátnej jedálni, kde si organizovaným spôsobom budú môcť vyzdvihnúť stravu,“ dodala Miller s tým, že uzatvorenie internátov a karanténa ubytovaných je preventívne opatrenie.

Výučba na JLF UK v Martine sa začala 14. septembra.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM