Aktualizované Barbara Dallosová Správy

16 nových prípadov v Žilinskom kraji: Pozitívne testy sú z týchto okresov

Na Slovensku bolo za utorok zistených viac než sto nových prípadov nákazy koronavírusom. Pozreli sme sa na pozitívne testy zo Žilinského kraja.

Ilustračný obrázok k článku 16 nových prípadov v Žilinskom kraji: Pozitívne testy sú z týchto okresov
Zdroj: TASR/František Iván

Slovensko má po strede (2.9.) 121 nových pozitívne testovaných na COVID-19, urobilo sa 3519 testov. Celkovo eviduje Slovensko už 4 163 pozitívne testovaných ľudí. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na svojom webe.

Medzi pozitívne testovanými je 63 žien a 58 mužov, sú vo veku od štyroch do 81 rokov. Žilinský kraj hlási 16 prípadov, najviac v okresoch Tvrdošín (7) a Liptovský Mikuláš (6). Po jednom prípade pribudlo v okresoch Námestovo, Turčianske Teplice a Žilina.

Ako upresnil Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ), v prípade z mikulášskeho okresu má ísť o kontakty potvrdeného prípadu ochorenia COVID-19 na pracovisku s menším počtom zamestnancov. Všetky kontakty vrátane spolupracovníkov sa nachádzajú v domácej izolácii a robia sa im testy.

Pobočka ÚVZ so sídlom v Dolnom Kubíne hlási, že vo väčšine prípadov ide o kontakty už potvrdeného prípadu ochorenia COVID-19 (rodinné ohnisko nákazy). „V ostatných prípadoch ide tiež ide o dohľadané kontakty potvrdeného prípadu z iného ohniska nákazy, pričom v tejto súvislosti pokračuje epidemiologické vyšetrovanie a RÚVZ so sídlom v Dolnom Kubíne aktívne dohľadáva kontakty,“ uvádza ÚVZ.

Na Slovensku za uplynulý deň pribudlo ďalších 94 vyliečených pacientov, celkovo je teda v našej krajine z ochorenia vyliečených 2 617 ľudí. V nemocniciach je s ochorením COVID-19 alebo s podozrením naň hospitalizovaných 105 ľudí, z nich potvrdené ochorenie má 70 pacientov. Na JIS je 10 ľudí, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 6 pacientov.

Ďalšie správy a zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM