Správy

Zoo kútik v Liptovskom Hrádku čakajú zmeny: Má byť oázou v uponáhľanom svete

Kútik má prejsť rozsiahlou modernizáciou. Víziou primátora je vytvoriť oázu, v ktorej budú rodiny s deťmi tráviť čo najviac času.

Ilustračný obrázok k článku Zoo kútik v Liptovskom Hrádku čakajú zmeny: Má byť oázou v uponáhľanom svete
Zdroj: TASR/Dano Veselský

Zoo kútik s detským ihriskom v Liptovskom Hrádku čaká modernizácia. Úprava sa bude týkať plochy, ktorá má rozlohu viac ako 1 200 metrov štvorcových. Mesto chce všetky práce zrealizovať ešte tento rok.

Rozsiahle zmeny

„V tohtoročnom rozpočte máme na túto aktivitu vyčlenených zatiaľ 30 000 eur. Rozhodli sme sa však pristúpiť k ozaj kompletnej a rozsiahlej modernizácii, ktorú si toto územie vyžaduje a zaslúži. Chceme to spraviť úplne inak, ako to obyvatelia poznali doteraz,“ vysvetlil primátor Liptovského Hrádku Branislav Tréger.

Ako dodal, projekt počíta s nákladmi na úrovni približne 83 000 eur, preto budú poslanci mestského zastupiteľstva na najbližšom zasadnutí rokovať o úprave rozpočtu.

Oáza pokoja

Najmladšej generácii chcú podľa Trégera ukázať nielen domáce zvieratá, ale i tie, ktoré sú umiestnené vo voliérach. Okrem toho budú k dispozícii atrakcie pre deti. „Verím, že naša snaha prispeje k tomu, aby tu rodičia s deťmi trávili veľa času. V dnešnej dobe, plnej modernej techniky a sociálnych sietí, by to mala byť oáza pokoja a miesto na stretávanie sa rodičov s malými deťmi,“ zdôraznil primátor.

Keďže zoo kútik s detským ihriskom bude v tesnej blízkosti Hrádockého arboréta, mesto už má aj odobrenie od pamiatkového úradu.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Aktuality z Liptova

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM