Správy

Z vodárenského objektu v Mikuláši odstránili baner: Plochu môžu využiť výtvarníci

Liptovskomikulášski vodári chcú prispieť k zníženiu reklamného smogu v meste. V rámci projektu dajú šancu výtvarníkom.

Ilustračný obrázok k článku Z vodárenského objektu v Mikuláši odstránili baner: Plochu môžu využiť výtvarníci
Zdroj: Pixabay.com / CC0 1.0

Z objektu čistiarne odpadových vôd na Revolučnej ulici odstránili mikulášski vodári reklamný baner. Plochu ponúkajú výtvarným talentom ako výhru v súťaži s tematikou prírody, vody a čistoty životného prostredia v liptovskom regióne. Informovala o tom Eva Petranová z Liptovskej vodárenskej spoločnosti (LVS) Liptovský Mikuláš.

„Plochu, z ktorej sme odstránili veľkoplošný reklamný baner, dáme k dispozícii ľuďom, ktorí vedia maľovať, majú fantáziu a chcú prezentovať svoje umenie pred verejnosťou,“ poznamenal generálny riaditeľ LVS Matej Géci. Dodal, že plocha na objekte čistiarne a potrebné farby budú výhrou v súťaži.

Záujemcovia o vytvorenie veľkoplošného obrazu s rozmermi 5,76 krát 8,7 metra môžu fotografiu svojho návrhu poslať na e-mailovú adresu eva.petranova@lvsas.sk do 17. mája. „Verím, že v Liptove máme šikovných ľudí, ktorých naša ponuka zaujme a zapoja sa do súťaže,“ uviedol Géci.

Podľa slov generálneho riaditeľa nie je neprimerané množstvo veľkoplošných reklám len estetickým problémom, ale pôsobia aj rušivo, napríklad, keď popri cestách odvádzajú pozornosť vodičov. „Môžu tak prispieť k nebezpečným situáciám,“ zdôraznil.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Aktuality zo Žilinského kraja

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM