Rôzne

Výtvarná súťaž pre nadané deti: Zachyťte svojimi rukami premeny Liptova

Súkromná základná umelecká škola Jánoš v Ružomberku vyhlásila už 9. ročník regionálnej prehliadky výtvarných prác detí a mládeže. Tento rok budú svojimi prácami zachytávať premeny Liptova. Zapojiť sa môžu žiaci zo základných aj umeleckých škôl.

Ilustračný obrázok k článku Výtvarná súťaž pre nadané deti: Zachyťte svojimi rukami premeny Liptova
Zdroj: Dnes24.sk

Prácami nemusia byť zachytené zmeny viditeľné voľným okom. „Pod témou môžu účastníci súťaže chápať historické a architektonické zmeny, premeny tradícií, životného štýlu i oblečenia. Môžu zobraziť rozdiel vo vykonávaní práce našimi predkami a súčasníkmi. To, ako nám uľahčujú život a komunikáciu dnešné výdobytky vedy a techniky, aký je postoj ľudí k týmto premenám a aký je pohľad na Liptov v súčasnom umení,“ uviedla riaditeľka SZUŠ Jánoš Anna Jánošová.

Cieľom súťaže je spoznávanie regiónu rozvíjaním nadania a tvorivosti. Súťažiaci môžu použiť ľubovoľnú plošnú alebo priestorovú techniku ako kresbu, maľbu, grafiku, počítačovú grafiku, koláž, keramiku, ako i kombinované techniky s využitím nových a netradičných materiálov či multimediálnu tvorbu.

Práce posúdi odborná porota, ktorá bude hodnotiť dodržanie a vystihnutie témy, primeranosť zvolenej techniky, výtvarnú úroveň práce a originalitu. Viac informácií o súťaži nájdete TU.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM