Správy

Výsledky testovania v Mikuláši: Hoci bola pozitivita 0,9%, napokon je z toho červená zóna

Zástupca primátora povedal, že opätovné testovanie v Liptovskom Mikuláši napriek nesúhlasu s výsledkami, ktoré prezentoval premiér Matovič, pripravia.

Ilustračný obrázok k článku Výsledky testovania v Mikuláši: Hoci bola pozitivita 0,9%, napokon je z toho červená zóna
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Mesto Liptovský Mikuláš odmieta výsledky plošného skríningového testovania na ochorenie Covid-19 za okres Liptovský Mikuláš, ktoré v stredu 27. 1. prezentoval premiér Igor Matovič (OĽANO).

Oficiálne 0,9%

Informoval o tom zástupca primátora mesta Rudolf Urbanovič.

„Po rokovaní krízového štábu okresu máme oficiálne potvrdené, že percento pozitivity za okres bolo 0,9. Premiér avizoval percento nášho okresu 1,14, čo nás zaradilo do červenej zóny. Pre nesúlad v číslach musíme opäť pripraviť víkendové testovanie, čo nás oberá o čas a financie, ktoré by sme mohli venovať zabezpečeniu samosprávnych funkcií nášho mesta,“ skonštatoval Urbanovič.

Testovanie pripravia

Zástupca primátora doplnil, že opätovné testovanie v Liptovskom Mikuláši napriek nesúhlasu pripravia.

Podľa Urbanoviča tak urobia pre obyvateľov, ktorí sa po druhom kole testovania budú musieť preukazovať potvrdeniami o negatívnom výsledku. Mesto plánuje zriadiť 15 dočasných odberných miest, rovnako ako uplynulý víkend.

Do skríningového plošného testovania sa v termíne od 18. do 26. januára zapojilo 2 949 017 ľudí. Pozitívny výsledok malo 36 547 z nich, čo predstavuje 1,24 percenta. Testovanie sa má zopakovať v 37 okresoch, ktoré dosiahli pozitivitu vyššiu ako 1,01 percenta.

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM