han Iné športy

Vlhová ohlásila rozchod! Krásne slová, ktoré hovoria za VŠETKO: Som vďačná za tvoj ČAS

Najlepšia lyžiarka nedávno skončenej sezóny sa rozhodla pre veľký krok. Petra Vlhová bude pod palcom iného odborníka.

Ilustračný obrázok k článku Vlhová ohlásila rozchod! Krásne slová, ktoré hovoria za VŠETKO: Som vďačná za tvoj ČAS
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Liptáčka totiž ukončila spoluprácu s trénerom Liviom Magonim.

„Jedny dvere sa zatvárajú, tisíc ďalších sa otvára a my si musíme iba správne vybrať. No tentokrát každý tie svoje. Ďakujem Livio Magoni,“ napísala Petra na sociálnej sieti.

Viac o Talianovi

Taliansky kouč ju v sezóne 2020/2021 doviedol k zisku veľkého glóbusu pre celkovú víťazku Svetového pohára. Magoni trénoval Vlhovú od roku 2016. V sezóne 2019/2020 získala pod jeho vedením malé glóbusy za slalom a paralelné disciplíny. Na MS vybojovala v individuálnych súťažiach päť medailí (1–3–1).

„Bola to dlhá a náročná cesta za tým, čo sme si všetci tak neskutočne želali. Nakoniec sa sen stal skutočnosťou a ja držím v rukách Veľký glóbus. Úžasných 5 rokov s tebou Livio, počas ktorých som sa veľa naučila. Som nesmierne vďačná za tvoj čas, tvoju nekonečnú energiu, perfekcionizmus a nádej, ktorú si do mňa neustále vkladal,“ dodala Vlhová.

Úspechy, ale aj kritika

Slovenka pod Magonim dosiahla v SP 41 pódiových umiestnení, z toho devätnásť víťazstiev. Talian mal s tímom zmluvu ešte na budúcu, olympijskú sezónu. Napriek tomu sa objavili špekulácie o ich ďalšej spolupráci, ktoré vyvolali Magoniho vyjadrenia v rozhovore pre talianske periodikum Corriere della Sera. V ňom skritizoval fungovanie tímu.

„Päť krásnych a neuveriteľných rokov ubehlo rýchlo. S výnimočnou športovkyňou, ktorá verila vo mňa a v moje pracovné metódy a koncepty. Dosiahli sme na vrchol, vrchol tej hory, ktorá bola pred 5 rokmi tak vysoká,“ uviedol Magoni.

Poďakoval sa

Taliansky odborník dodal ešte pár viet: „Veľa sme toho obetovali, ale dosiahli sme náš cieľ. Som hrdý na to, že sa nám podarilo vybudovať profesionálny tím a že som sa od jeho členov mohol veľa naučiť. Ďakujem Borisovi, Stanovi, Simonovi, Marcovi, Mattii, Gigi, Matteovi, Soni, Petre. Nebol to len dobrý športový príbeh, ale aj životná lekcia pre nás všetkých, pretože taký musí byť šport.“

Slová otca

Ku aktuálnej situácii sa má dôvod vyjadriť aj otec Petry Vlhovej. Práve on totiž stojí od úplného začiatku pri svojej dcére. „Livio odviedol s Peťou skvelú prácu a absolútne naplnil predsavzatia, ktoré sme si spoločne stanovili. Veľmi si ho vážim s chcem sa mu poďakovať za jeho inšpirujúcu profesionalitu, ktorou ovplyvnil naše životy. Som presvedčený, že na základoch ktoré sa nám spoločne podarilo vybudovať vystávame aj ďalší rast všetkých členov nášho Ski Team Vlha,“ skonštatoval Igor Vlha.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Čo tak si prečítať aj TOTO:

🇸🇰 Bola to dlhá a náročná cesta za tým, čo sme si všetci tak neskutočne želali. Nakoniec sa sen stal skutočnosťou a ja...

Posted by Petra Vlhova on Tuesday, April 6, 2021
Zdroj: Dnes24.sk/TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM