Tomáš Batiz Hokej

Vedenie mikulášskeho hokeja angažovalo nových hráčov: Liptákov posilnila trojica hokejistov

Slovenský hokejový tipsportligista MHk 32 Liptovský Mikuláš angažoval trojicu hokejistov. Vedenie klubu malo hokejistov už dlhodobo veľký záujem.

Ilustračný obrázok k článku Vedenie mikulášskeho hokeja angažovalo nových hráčov: Liptákov posilnila trojica hokejistov
Zdroj: MHK32 Liptovský Mikuláš

Mikulášsky tím podpísal útočníkov Alexa Tamášiho a Mária Rotha i brankára Patrika Romančíka. Všetci traja zostanú v klube na hosťovaní do prvej reprezentačnej prestávky v sezóne, potvrdil MHk na oficiálnom webe.

„O oboch útočníkov sme mali záujem už dlhší čas. Približne dva týždne sme riešili ich príchod. Prekážkou však boli administratívne záležitosti. Definitívne sa nám ich podarilo získať až dnes,“ povedal generálny manažér Milan Čanky a dodal: "

Obidvaja hráči zostávajú na Liptove na hosťovaní nateraz do reprezentačnej prestávky. „Potom budeme ďalej komunikovať s ich materským klubom, o ich ďalšom zotrvaní na Liptove. Záujem o to, aby obaja pôsobili v Mikuláši dlhšiu dobu, je z našej strany otvorený. Veríme, že nájdeme cestu, aby sa tak udialo. To isté platí aj o Lukášovi Lunterovi. My máme záujem o všetkých troch hráčov. Preto veríme, že nájdeme spoločnú reč so všetkými zainteresovanými stranami. O ďalších krokoch sa rozhodne počas reprezentačnej prestávky,“ doplnil Čanky.

Center Tamáši sa vracia do známeho prostredia, v Liptovskom Mikuláši pôsobil už v minulej sezóne. Roth je spätý s hokejovým klubom z Banskej Bystrice, v mužskej kategórií si ale vyskúšal aj pôsobenie v Detve, Trnave či v Michalovciach. Práve Michalovciam dopomohol v minulej sezóne k postupu do Tipsport Ligy.

Dvadsaťpäťročný Romančík je odchovancom skalického hokeja, ktorý minulý rok pôsobil v tíme Nových Zámkov. V doterajšom priebehu sezóny pôsobil v Skalici. Zachytal si aj na svetových šampionátoch mládežníckych kategórií do 18 aj 20 rokov.

Dajte LIKE na náš Facebook a Instagram a máte vždy čerstvé info z Liptovského Mikuláša a okolia.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM