Romana Buganová Správy

V známom kúpalisku nášho okresu si túto sezónu pochvaľujú: Návštevníkov rátajú v desaťtisicoch

Počas augustových horúčav sme si vytrpeli svoje. Jedinou možnosťou, ako sa príjemne schladiť, boli kúpaliská, či vodné nádrže. Ako zatiaľ bilancujú sezónu v známom kúpalisku nášho okresu?

Ilustračný obrázok k článku V známom kúpalisku nášho okresu si túto sezónu pochvaľujú: Návštevníkov rátajú v desaťtisicoch
Foto: Slávka Kellová

Svoju ďalšiu letnú sezónu zažíva kúpalisko Termal Raj v Liptovskom Jáne naozaj obdivuhodne. Návštevnosť kúpaliska v tomto roku sa nedá ani porovnať s uplynulou sezónou.

„Čo sa týka aktuálnej sezónnej návštevnosti, je omnoho lepšia ako minulý rok, kedy sezóna nebola veľmi vydarená. Návštevníkov bolo už vyše 30 tisíc, pre porovnanie, minulý rok bolo návštevníkov ani nie 15 tisíc,“ pochvaľuje si riaditeľ Miloš Dovičin.

Návštevníkmi letného termálneho kúpaliska sú podľa neho najmä domáci hostia, a to ako regionálni, tak i z celého Slovenska. „Zo zahraničných hostí je to najviac návštevníkov z Čiech,“ dodal.

Ak na vás na kúpalisku príde hlad alebo nuda, k dispozícii sú bufety i rôzne aktrakcie. „Na kúpalisku ponúkame tradičné kúpaliskové jedlá. V areáli máme beachvolejbalové ihrisko, detské ihrisko a počas celej sezóny naše animátorky zabávajú hostí, robia rôzne súťaže, cvičia s návštevníkmi a takisto sa počas dňa venujú aj deťom,“ vysvetľuje Dovičin.

Augustové počasie zatiaľ kúpaliskám prialo, ak to bude pokračovať v nastúpenom trende, brány jánskeho kúpaliska ostanú otvorené aj naďalej. „My sme pripravení mať kúpalisko otvorené minimálne do konca augusta a ak bude priaznivé počasie aj v septembri, tak bude otvorené cez víkendy,“ predpokladá riaditeľ kúpaliska.

Čítajte tiež:

V horúčavách drink zaručene poteší: 5 najzaujímavejších nápojov, ktoré ponúkajú na mikulášskych terasách

Známy liptovskomikulášsky barista odhalil tajomstvá kávy: Cold brew, či kávočaj v horúčavách osviežia!

Obľúbený liptovskomikulášsky zverolekár: Na toto v horúčavách určite nezabúdajte, zvieratká si to nezaslúžia!

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM