Tomáš Batiz Správy

V Mikuláši čistia mesto po kalamite: Tipnite si, koľko snehu už odviezli

V Liptovskom Mikuláši za túto zimu o sneh veru núdza nie je. Ako sa s ním popasovali cestári?

Ilustračný obrázok k článku V Mikuláši čistia mesto po kalamite: Tipnite si, koľko snehu už odviezli
Zdroj: Dnes24.sk

Kopy odhrnutého snehu z mikulášskych ulíc miznú. Zamestnanci Verejnoprospešných služieb vyviezli z mesta už 150 ton snehu, ktorý tento rok priniesla do Liptovského Mikuláša naša zima vo väčšej nádielke. „Zatiaľ sme vyvážali sneh z autobusových zástaviek, od jaslí a škôlok na ulici Komenského. Máme k dispozícii obmedzený počet ľudských zdrojov a sme obmedzení aj technickými kapacitami, preto prosíme obyvateľov o zhovievavosť, postupne vyčistíme celé mesto,“ vysvetlil riaditeľ VPS Dušan Grešo.

„Robotníci čistia mesto v soboty a nedele, keď je menšia premávka, prípadne v noci,“ skonštatovala Viktória Čapčíková, hovorkyňa mesta.

Túto noc sa chystajú vyvážať sneh od školy na ulici Kernovej v Demänovej, od školy v Palúdzke na Demänovskej a od školy na Čsl. brigády. Tony snehu vozia na mestský pozemok na Petrovičovom nábreží a na voľnú plochu mestského cintorína. „Tieto lokality schválilo Povodie Váhu. Aby sme znížili náklady na vývoz, snažíme sa sneh umiestňovať aj na priľahlej zeleni,“ dodal Grešo.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM