Samospráva

V Ižipovciach sa namiesto volieb pracovalo: Prednosť dostal odvodňovací kanál

Partiu chlapov v maličkej liptovskej obci Ižipovce na čele s doterajším starostom Milanom Frankom zamestnali dnes výkopové práce na odvodňovacom kanáli k novostavbám rodinných domov namiesto komunálnych volieb. Tie sa totiž neuskutočnili, lebo sa nenašiel ani jediný kandidát na starostu či poslanca.

Ilustračný obrázok k článku V Ižipovciach sa namiesto volieb pracovalo: Prednosť dostal odvodňovací kanál
Zdroj: TASR

„Bohužiaľ, nekandidoval som už ani ja a nenašiel sa ani niekto iný, kto by si chcel vyskúšať túto nevďačnú úlohu. Štát si vôbec nevšíma takéto malé obce, máme veľmi málo financií. Chcel som mojím nekandidovaním trochu motivovať ďalších, aby to skúsili, no bezvýsledne,“ uviedol starosta obce s 92 obyvateľmi.

Bol by za pričlenenie k strediskovej obci

Zároveň uistil, že k opätovnej kandidatúre by ho presvedčili jedine snahy pričleniť túto dedinku k inej samospráve. „Už sme zažili to, že sme patrili pod strediskovú obec a nerobilo to vôbec dobrotu, boli sme ako piate koleso na voze. Ak by sa to malo zopakovať, tak sa ešte raz obetujem, hoci veľmi nerád,“ zdôraznil.

„Dúfam, že sa do najbližších doplňovacích volieb niekto nájde, kto ma od toho konečne odbremení, no bude to musieť byť asi iba ktosi, kto nevie, do čoho ide. Bojím sa, keď príde na to, ako to tu funguje, že si musí prakticky so všetkým poradiť sám, začne rýchlo banovať, do čoho sa to vlastne pustil,“ pokračoval starosta Ižipoviec.

Foto: tasr

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM