Tomáš Batiz Správy

V Demänovej sa chystá kompletná rekonštrukcia známej ulice: Čo presne sa spraví a ako dlho sa bude opravovať?

Rekonštrukcie ulíc v Liptovskom Mikuláši sa primárne netýkajú iba mesta. V najbližšom čase čakajú stavebné práce Dechtársku ulicu v mestkej časti Demänová. Čo presne sa opraví?

Ilustračný obrázok k článku V Demänovej sa chystá kompletná rekonštrukcia známej ulice: Čo presne sa spraví a ako dlho sa bude opravovať?
Zdroj: TASR

Dechtárska ulica v mestskej časti Demänová je už dlhodobo v katastrofálnom stave. Mikulášska radnica vykonala za posledné mesiace drobné úpravy na vedľajších uliciach, tento krát prišiel čas aj na ulicu, ktorá nesie názov po zatopenej dedine pod Liptovskou Marou. „Stavebné povolenie stavebný úrad na rekonštrukciu a modernizáciu Dechtárskej ešte nevydal, je len na úradnej tabuli, právoplatnosť bude 16. júna. Zmluva o dielo na zhotoviteľa bude podpísaná v druhej polovici júna,“ informuje Ján Sokolský, referent kancelárie vedenia mesta.

„Predpoklad začiatku realizácie je koncom júna, práce potrvajú 50 dní,“ informuje ďalej Sokolský.

Celá ulica prejde kompletnou rekonštrukciou s ďalšími potrebnými úpravami. „Súčasťou stavebných úprav je vybudovanie odvodnenia, uličných vpustov a revíznych šácht. V rámci rekonštrukcie upravia aj existujúce vjazdy a priechody pre chodcov, ktoré budú bezbariérové,“ dodal Ján Sokolský z mestskej radnice.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM