Slávka Kellová Rôzne

V Bobrovci dokončili dve nové bytovky: Noví nájomníci sa môžu sťahovať

V obci Bobrovec blízko Liptovského Mikuláša odovzdali v utorok do užívania novostavby dvoch bytových domov so 48 nájomnými bytmi. Kľúče od nich si začnú preberať prví užívatelia, ktorých samospráva vyberá spomedzi takmer 70 žiadateľov o poskytnutie bývania.

Ilustračný obrázok k článku V Bobrovci dokončili dve nové bytovky: Noví nájomníci sa môžu sťahovať
Foto: Slávka Kellová

„Ak bude záujem, plánujeme výstavbu ešte jedného či dvoch bytových domov. Aj touto formou sa snažíme udržať pozitívny trend nárastu počtu obyvateľov, aktuálne nás je už 1820. Zároveň sa rozvíja aj individuálna bytová výstavba, o čom svedčí niekoľko desiatok nových rodinných domov,“ uviedol starosta Bobrovca Ladislav Sedlák.

Výhodnosť modelu budovania bytových domov v réžii stavebnej firmy a následného predaja obci vysvetlil predseda predstavenstva spoločnosti Stavoindustria Liptovský Mikuláš Michal Rumanský. „Pripravíme a zrealizujeme prakticky celý projekt od územného stavebného konania, cez projektovú dokumentáciu, samotnú výstavbu až po kolaudáciu,“ spresnil.

„Pre každú samosprávu je to určite veľká pomoc, šetrí finančné prostriedky a odpadajú starosti s verejnými obstarávaniami. Až po prevzatí hotovej stavby požiada obec o štátny úver a dotáciu. Pre stavebníka to so sebou nesie isté riziká, ale verím, že dostaneme zaplatené. Sme radi, že v tejto neľahkej dobe máme aspoň nejakú prácu priamo v našom regióne,“ dodal Rumanský.

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM