Erik Bojničan Rôzne

Ubytovacie zariadenia v boji o prestížny certifikát: Liptovskú hviezdu chcú získať desiatky z nich!

Dve desiatky ubytovacích zariadení z nášho regiónu sa pobijú o Liptovskú hviezdu. Čo všetko sa bude počas tretieho ročníka hodnotiť?

Ilustračný obrázok k článku Ubytovacie zariadenia v boji o prestížny certifikát: Liptovskú hviezdu chcú získať desiatky z nich!
Foto: Slávka Kellová

Dve desiatky ubytovacích zariadení na Liptove sa pobijú od 20. októbra do 10. decembra o certifikát kvality s názvom Liptovská hviezda. Ambíciou organizátorov je poskytnúť zákazníkovi prehľad poskytovaných služieb a odporučiť mu ubytovacie zariadenia s garanciou kvality.

Hodnotiť sa bude viacero kritérií

Tretí ročník so sebou prináša nové ubytovacie zariadenia, prísnejšie prideľovanie bodov i vylepšenú metodiku hodnotenia. „Tohtoročné hodnotenie bude najkomplexnejšie v doterajšej histórii. Projekt sa tento rok zameriava nielen na ubytovanie, no zároveň aj na stravovacie služby. Hodnotiť sa preto bude recepcia, reštaurácia a la carte, reštaurácia polpenzia, raňajky, ubytovací úsek a samotná prezentácia zariadenia,“ vysvetlil predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Region Liptov Ján Blcháč. Projekt by mal podľa neho motivovať aj ubytovateľov k neustálemu zlepšovaniu a skvalitneniu poskytovaných služieb.

Neohlásené návštevy

„Inšpektori turistickej organizácie Region Liptov budú ubytovacie zariadenia hodnotiť na základe neohlásených anonymných návštev. Ich úloha bude zamerať sa na všetky aspekty kvality a za každý prideliť určitý počet bodov,“ opisuje metodiku hodnotenia Darina Bartková, riaditeľka OOCR Region Liptov.

Pri hodnotení má podľa jej slov veľkú váhu kvalita personálu a jeho komunikácia s klientom, ochota, úslužnosť a schopnosť čo najlepšie predať služby, ktoré ubytovacie zariadenie poskytuje. Koľko hviezd a komu budú svietiť ďalšie dva roky, sa dozvieme v polovici decembra.

Foto: Ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM