Tlačové správy

Takôto Slovensko ste prisámvačku ešte nevideli: Ľadová jaskyňa či festival vo Východnej ožili na plechovkách piva Šariš

Kadejakie kúty Slovenska môžete spoznať v priebehu pár sekúnd! Je ti to vďaka novej limituvanej edícii plechoviek piva Šariš, ktoré sú zhmotnením našeho prírodnieho bohatstva a kultúrnych pamiatok. Môžete tak jedným vrzom navštíviť naše kopce, hrady či unikátnu architektúru.

Ilustračný obrázok k článku Takôto Slovensko ste prisámvačku ešte nevideli: Ľadová jaskyňa či festival vo Východnej ožili na plechovkách piva Šariš
9
Galéria

Krásu piva Šariš tak neopáčite len zdnuka, ale aj zvonka, či už hovoríte po východniarsky, západoslovensky alebo stredoslovenčinou, pretože každý máme v srdci biľku Slovenska.

Po lanskom úspechu plechoviek Šariš so slovenskými motívmi, po ktorých sa vera v priebehu pár mesiacov len tak zaprášilo, prichádza pivovar v rámci kampane „Každý máme v srdci kus Slovenska“ opäť s limituvanou edíciou nových plechoviek. „Šariš sa ako hrdý partner slovenskieho folklóru snaží o to, aby sa národnie poklady zachovali aj pre ďalšie generácie. Zhmotnením našich prírodných krás či architektonických skvostov sa stali pivá Šariš desina a Šariš Zlatá dvanácka so siedmimi rôznymi dizajnami. Odrážajú ti v sebe nielen dlhoročnú tradíciu, ale aj iskru ľudí, ktorí sa Šarišom s obľubou nadájajú, a aj tých, ktorí ho s láskou varia,“ uviedol manažér pivovaru Šariš Ján Čerkala. Západniemu, stredniemu aj východniemu regiónu Slovenska Šariš venuval po dve plechovky. Samostatný dizajn patrí pivu Šariš tmavý, ktorý ti dotvárajú motívy približujúce festival vo Východnej. O nový šat plechoviek sa postarala mladá ilustrátorka Alica Kucharovič.

Nájdete tu hrady, výnimočnú architektúru aj čarovnie kopce

V Banskej Štiavnici sa ti nachádza až 360 pamiatkových objektov. Niet preto divu, že na plechovkách venuvaných stredniemu Slovensku dominuje Banská Štiavnica s Kalváriou a Trojičným námestím. Toto mestečko ti ročne navštívi zhruba 70-tisíc výletníkov. Jeho neodmysliteľnou súčasťou sú aj tajchy. Jedným z nich je Počúvadlo, ktoré sa takisto objavilo na plechovkách. Originálny dizajn dopĺňajú aj naše krásnie hory a jaskyne. Kochať sa môžete najvyšším vrcholom Nízkych Tatier, Ďumbierom či Demänovskou ľadovou jaskyňou, ktorá ti patrí k najstarším v Európe.

 Nezastupiteľné miesto na plechovkách má aj najnavštevuvanejší Oravský hrad. Zbožňujú ti ho nie len turisti, ale aj filmári. Točila sa tu napríklad prvá čiernobiela verzia filmu Dracula z roku 1922 či filmy ako Kráľ drozdia brada, Princezná a žobrák či Sokoliar Tomáš. Plechovky skrášľujú aj malebnie Čičmany, ktoré sú ti známe ich unikátnymi drevenicami s krásnou ornamentálnou výzdobou.

Stredoslovenskie plechovky skrášľujú aj výšivky, a to z Banskej Bystrice, Horehronia, Starých Hôr či Žiliny. Dominuje im tiež Pamätník SNP v Banskej Bystrici, ktorieho úlohou je pripomínať obdobie II. svetovej vojny a Slovenskô národnô povstanie. Dnuká sa nachádza múzeum.

Ak ste predsa len nerozumeli nárečiu, prečítajte si text aj v spisovnej slovenčine :)

(PR) – Za obsah a fotografie zodpovedá objednávateľ tejto správy

Zdroj: Plzeňský Prazdroj Slovensko
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM