Tomáš Batiz Hokej

Sukeľ opäť hrdinom zápasu: Talentovaný Lipták rozhodol o víťazstve Slovanu!

Hokejisti Slovana Bratislava natiahli sériu víťazstiev v KHL už na štyri zápasy.

Ilustračný obrázok k článku Sukeľ opäť hrdinom zápasu: Talentovaný Lipták rozhodol o víťazstve Slovanu!

Slovan zdolal v domácom prostredí Admiral Vladivostok 4:3. V tabuľke Západnej konferencie sa posunuli so ziskom 16 bodov už na ôsme postupové miesto.

Zverenci trénera Vladimíra Országha prehrávali v zápase 0:2 i 1:3, ale dokázali nepriaznivý vývoj otočiť. V tretej tretine za stavu 2:3 skórovali v priebehu 21 sekúnd Eric Gelinas a Matúš Sukeľ. V drese hostí sa predstavil aj slovenský reprezentant Marek Hovorka, ktorý vyšiel bodovo naprázdno. Naposledy „belasí“ ťahali podobnú víťaznú šnúru v januári 2017, vtedy vyhrali až sedem zápasov v rade.

„Celú tretiu tretinu sme hrali dobre. Bolo jedno, kto dá víťazný gól, hlavne, že sme ho strelili. Myslím si, že sme si zaslúžili vyhrať za celý zápas. Mali sme zlý začiatok, hneď tri vylúčenia na našej strane, ale cítili sme, že to môžeme otočiť. Začali sme viac napádať, strieľať, vytvorili si šance a dali z nich góly,“ zhodnotil po zápase Sukeľ.

Slovenský zástupca v nadnárodnej súťaži zakončí trojzápasovú domácu sériu štvrtkovým súbojom s Amurom Chabarovsk. „Máme ešte jeden zápas doma, verím, že nám vydrží šťastíčko, zvíťazíme a natiahneme sériu,“ dodal rodák z Liptovského Mikuláša.

Slovan Bratislava – Admiral Vladivostok 4:3 (1:2, 1:1, 2:0)

• Góly: 18. Taffe (Virta, Řepík), 36. Sersen (Červený, Taffe), 47. Gelinas (Taffe), 48. Sukeľ (Rau, Liška) – 4. Ugolnikov (Tatalin, Černikov), 9. Mereskin (Glazačev, Miščenko), 34. Černikov