Tomáš Batiz Šport

Turčaníkovci na Karate Grand Prix Ostrava bodovali. Do Liptovského Mikuláša priviezli až päť medailí.

Ilustračný obrázok k článku Skvelé úspechy mikulášskych karatisov: Liptáci na medzinárodnom podujatí získali päť medailí

Karatisti z Torade klubu Liptovský Mikuláš si zmerali sily u našich susedov v Českej republike. Na medzinárodnej súťaži Karate Grand Prix Ostrava 2019 bratia Turčaníkovci (Michal, Richard) so svojím otcom (Michal) a súčasne trénerom priniesli domov až päť medailí.

V sobotu 2. novembra predviedol svoj výkon na ostravských tatami Michal Turčaník st., v kategórii kata masters 40+ obsadil 3. miesto. V súťaži pokračoval v kategórii kumite masters 40+, kde získal 1. miesto. V ten istý deň v otcových šľapajách pokračoval aj Michal Turčaník ml. Súťažil v dvoch kategóriách – kumite juniori +75 kg a kumite juniori open (t. z. bez rozdielu hmotnosti). Vďaka výbornej forme nenašiel v obidvoch kategóriách premožiteľa a získal dve 1. miesta.

V nedeľu 3. novembra zápasil Richard Turčaník v kategórii kumite chlapci 10 až 11 rokov +41 kg. Umiestnil sa na 2. mieste. Po troch vyhratých zápasoch nastúpil do finále, ktoré skončilo remízou, ale rozhodcovia rozhodli o jeden hlas v prospech súpera.

„Na turnaji sme štartovali tretíkrát. Súťaž bola výborne zvládnutá po organizačnej stránke, priestory boli vynikajúce a nesmiem zabudnúť ani na profesionálny prístup niektorých rozhodcov. Aj vďaka výborným výkonom získali naši pretekári medailu a nabrali cenné skúsenosti, ktoré môžu zúročiť v ďalších zápasoch,“ povedal Michal Turčaník starší.

Súťaže sa zúčastnilo 570 pretekárov zo 61 klubov z Čiech, Slovenska, Poľska, Ukrajiny, Ruska a Izraelu.